Huawei P10 získal v DxOMark teste 87 bodov, delí sa o tretie miesto

Len pred pár dňami bola na výstave MWC 2017 v Barcelone predstavená nová trojica smartfónov s nosným pomenovaním Huawei P10 (P10 Lite, P10 a P10 Plus). Stredný z nich sme už stihli otestovať a jeho recenziu si už o pár dní prečítate v novom vydaní časopisu TECHBOX 3/2017.

https://www.youtube.com/watch?v=mZD1h6VaraA

Isteže, neboli sme jediný, kto sa podujal otestovať nový Huawei P10, a to najmä jeho fotografické funkcie. Pod svoj drobnohľad si ho vzali aj v DxO Labs., kde pravidelne testujú a hodnotia fotoaparáty, objektívy a fotografické funkcie v mobilných telefónoch a svoje výsletky prezentujú pod známym DxOMark testom.

Pozrite siHuawei P10, P10 Plus a P10 Lite – trio štýlových smartfónov pre každého

Huawei P10 v tomto teste obstál veľmi dobre. V celkovom hodnotení získal 87 bodov a s týmto skóre sa delí o tretie miesto s ďalšími vlajkovými loďami, ako napr. Samsung Galaxy S6 edge+ či Sony Xperia XZ.

Pri pohľade na aktuálny rebríček má iba o dva body menej ako líder Google Pixel, alebo o jeden bod menej než HTC 10, Samsung Galaxy S7 edge či Sony Xperia X Performance. Z vlastnej dielne je mu najbližšie Huawei Mate 9 s 85 bodmi na piatej priečke.

Pre úplnosť uveďme, že Huawei P10 má dvojicu senzorov, 12 Mpx RGB CMOS senzor + 20 Mpx čiernobiely, optiku Leica SUMMARIT s clonou f/2,2 a optickú stabilizáciu IOS.

Testy DxOMark prebiehali ako v exteriéri, tak aj v interiéri. Testované boli nielen výsledky statických fotografií, ale aj videozáznamov. Pri vonkajších scénach P10-ka výborne zvládla zachovanie detailov s jasne viditeľnými drobnými časťami v 100 % výreze.

Menší problém mala P10-ka s podexponovaním v tmavších oblastiach veľmi jasných scén. Chválitebný výsledok (školsky povedané na dvojku… :) ) dosiahla pri teste v slabom svetle, kedy bolo zaznamenané primerané množstvo detailov a dobré vyváženie bielej.

Pri testovaní videa však Huawei P10 stratil niekoľko bodov, hoci zábery boli vcelku veľmi dobré, no podľa hodnotiteľov DxOMark-u nie dostatočne uspokojivé.

ZDROJ | DxO Labs.
Huawei P10 Photo ScoreZDROJ | DxO Labs.
Huawei P10 Video ScoreZDROJ | DxO Labs.

Podrobné výsledky testu s množstvom ilustračných fotografií sú uverejnené na stránke DxOMark.com.

ZdrojDxO Labs.

Komentáre k článku