Huawei nova a nova Plus – nové smartfóny strednej triedy

Huawei pred malou chvíľou na výstave IFA 2016, okrem iného, predstavil dve horúce smartfónové novinky. Sú nimi prvé modely novej série Huawei nova.

RECENZIAHuawei nova – kompaktné telo a úctyhodná výdrž

https://www.youtube.com/watch?v=_U-Y06zlyEw

Huawei Nova predstavenie 2Huawei Nova predstavenie 3

Pôvodné dohady o tom, že by sme sa mali dočkať nástupcu špičkového modelu Mate 8 boli vyvrátené niekoľko dní pred výstavou. Čínsky výrobca si do Berlína priniesol novinky spadajúce „iba“ do strednej triedy. Ide však o nové smartfóny, ktorými sú modely nova a nova Plus.

https://www.youtube.com/watch?v=uUCRoHFwvWk

Huawei Nova predstavenie 7Huawei Nova predstavenie 8

 

RecenziaHuawei P9 – dizajn a čiernobiele fotografie si zamilujete

Huawei nova
Huawei nova
Huawei nova
Huawei nova

Menší z dvojice, model nova, má 5-palcový displej s Full HD rozlíšením a poháňaný je 8-jadrovým procesorom Snapdragon 625. Sparingpartnerov mu robia RAM veľkosti 3 GB a flash pamäť s 32 GB priestorom. Tú je možné doplniť microSDXC kartou do 128 GB.

Huawei nova
Huawei nova
Huawei nova
Huawei nova

Smartfón má slot pre dve SIM karty, pričom jedna z nich môže byť nahradená pamäťovou micro SD kartou. V dátovej konektivite sa budete môcť spoľahnúť na pripojenie k LTE sieti Cat.6. Na lokálny prenos dát a nabíjanie poslúži USB-C port. Výrobca sa pochválil aj rýchlym 3D snímačom odtlačkov prstov, ktorý odblokuje smartfón za 0,3 sekundy.

Huawei nova
Huawei nova

Huawei tejto novinke doprial 12 Mpx hlavný fotoaparát s clonou f/2,2 a predný 8 Mpx, ktorého clona je f/2,0. Implementoval jej systém Android 6.0 s nadstavbou EMUI 4.1. O dostatok energie sa postará 3 020 mAh batéria, ktorá má vďaka technológii Smart Power 4.0 vydržať ešte dlhšie, než pri doterajších modeloch.

Prvé dojmyHonor 8 – Prvé reálne skúsenosti a živé fotografie

Huawei nova Plus
Huawei nova Plus
Huawei nova Plus
Huawei nova Plus

Väčší zo súrodeneckej dvojice noviniek je model nova Plus s Full HD displejom veľkosti 5,5 palca. „Plusko“ má aj lepší hlavný fotoaparát so 16 Mpx snímačom a silnejšiu, 3 340 mAh batériu. Väčšia kopa proste pýta viac.

Huawei nova Plus
Huawei nova Plus
Huawei nova Plus
Huawei nova Plus

V ostatných parametroch sú obe novinky totožné. Napriek tomu, že sa jedná o zariadenia strednej triedy, budú ponúkané v elegantných farebných vyhotoveniach, sivom, čiernom a zlatom. Dočkať by sme sa ich mali v priebehu októbra za ceny 399 € (nova) a 429 € (nova Plus).

https://www.youtube.com/watch?v=m1tiO8st1E8
https://www.youtube.com/watch?v=U8ySaV_V2vg
Huawei nova
Huawei novaZDROJ | Huawei
Huawei nova Plus
Huawei nova PlusZDROJ | Huawei

EDIT:

Podľa tlačovej správy, vydanej slovenským zastúpením Huawei, ktorú sme dostali tesne pred zverejnením tohto článku, je na Slovensku zatiaľ naplánovaný predaj iba smartfónu Huawei nova za odporúčanú cenu 369 €. S predajom väčšieho Huawei nova Plus sa u nás zatiaľ nepočíta. Škoda…

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2016 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

ZdrojHuawei

Komentáre k článku