Huawei nova 5i Pro bude mať až štyri zadné fotoaparáty

ZDROJ | Huawei

Novinka z dielne Huawei bola odhalená. Huawei nova 5i Pro sa môže pochváliť štyrmi zadnými fotoaparátmi, ktoré sa postarajú o perfektné zábery.

Napriek ťažkým časom Huawei neprestáva vydávať nové modely. Novinka v podobe Huawei nova 5i Pro je síce zatiaľ oznámená len pre Čínu, no v budúcnosti by sa mohla dostať aj na náš trh ako model Huawei Mate 30 Lite.

ZDROJ | Huawei

Pozrite siTrump čiastočne ruší embargo voči Huawei

Smartfón disponuje 6,26″ IPS LCD displejom s rozlíšením 2 340 x 1 080 pixelov. Vo vnútri nájdete procesor 7nm Kirin 810 a 4 000 mAh batériu. Tú nabijete pomocou 20 W nabíjačky za 30 minút na 50 % objemu. O systém sa postaral Android vo verzii 9.0 Pie s nadstavbou EMUI 9.1.

Hlavným lákadlom sú štyri zadné snímače, ktoré sú umiestnené do štvorca. Prednú časť „zdobí“ jeden fotoaparát, ktorý je umiestnený v ľavom hornom roku ako výrez.

4 zadné fotoaparáty tvorí 48 Mpx Sony IMX586 snímač, 8 Mpx širokouhlý snímač, 2 Mpx Super Macro snímač a 2 Mpx Depth senzor. Predný selfie fotoaparát tvorí 32 Mpx snímač.

ZDROJ | Huawei

Pozrite siHuawei P30 lite prináša prelomové fotoschopnosti do strednej triedy

Huawei nova 5i Pro sa v Číne predáva už dnes, no len do vypredania obmedzených zásob. Ďalšia várka bude na predaj už na budúci týždeň, 2. augusta. Na výber je čierne, zelené a modré farebné spracovanie a tiež tri rôzne konfigurácie vnútorností – 6 GB RAM a 128 GB úložisko za cenu približne 290 €, 8 GB RAM a 128 GB úložisko za cenu približne 330 € a 8 GB RAM a 256 GB úložisko za približne 370 €.

Dostupnosť na našom trhu je zatiaľ otázna. Čína si pri súčasnej situácii bude musieť rozmyslieť, či ponúkne smartfón aj na európsky alebo americký trh, keďže jej predaje sa kvôli kauze so špehovaním pre čínsku vládu znížili. Ceny sú celkom prijateľné aj keď pre náš trh bude cenová ponuka pravdepodobne vyššia. Čo na novinku z dielne Huawei poviete?

ZdrojWeibo,Gsmarena

Komentáre k článku