Huawei MatePad Pro – prepracovaný konkurent pre iPad Pro s podporou 5G

ZDROJ | Huawei

Napriek tomu, že predaje tabletov už zažili svoj vrchol, stále sa dobre predávajú, najmä tie od Apple a Huawei. Najnovší prírastok v podobe Huawei MatePad Pro presvedčí viacerými vlastnosťami.

Na prvý pohľad vás poteší dizajn a bezrámčekový 10,8″ FullView displej. Tablet akoby z oka vypadol Appe iPad Pro. Vo vnútri nájdeme procesor Kirin 990 5G SoC. Výhodou je integrácia podpory pre 5G sieť.

ZDROJ | Huawei

Pozrite siHuawei Mate Xs má odolnejší displej, je rýchlejší a efektívnejší na prácu

Ďalšou devízou tabletu od Huawei je podpora pre 27 W bezdrôtové nabíjanie. V prípade, že si chcete nabiť nejaké iné smart zariadenie, stačí, aby ste ho položili na tablet, ktorý sám nabíja cez 7,5 W reverzné nabíjanie.

Na jedno nabitie by mal tablet vydržať približne 11 hodín. Postará sa o to 7 250 mAh batéria. V rámci príslušenstva je dostupné aj pero Huawei M-pencil, ktoré sa podobne ako pri iPad Pro pripája k vrchnej časti tabletu čím sa aj nabíja. Celá nabitie trvá menej ako hodinu a pokiaľ sa vám zrovna vybilo a potrebujete s ním ešte desať minúť pracovať, bude stačiť 30 sekundové nabitie.

ZDROJ | Huawei

V neposlednom rade disponuje tablet Huawei stereo audio systémom Histen 6.0 3D, ktorý je obohatený funkciou Harman Kardon Audio.

Vďaka nadstavbe pre Android systém, EMUI 1016, zvládne tablet viacero multi-tasking funkcií vrátane rozdelenia obrazovky, prepojenia so smartfónom či PC módu.

ZDROJ | Huawei

Pozrite siHuawei na čiernej listine, americký prezident varuje spojencov

Pokiaľ vás tablet Huawei MatePad zaujal, kúpiť sa bude dať v dvoch farebných spracovaniach – zelenom a oranžovom. Nechýba umelá koža, ktorá chráni zadnú časť tabletu. Cena tabletu začína na 549 € za Wi-Fi verziu s 6 GB RAM a 128 GB úložiskom.

Za príslušenstvo v podobe M-pencil zaplatíte 99 €. Na predaj bude aj verzia za 749 €, ktorá bude okrem M-pencil disponovať 8 GB RAM a 256 GB úložiskom. Zároveň budú na predaj verzie s podporou LTE za 599 €, respektíve 699 € s M-pencil. Cena 5G verzie začína na 799 €. Všetky verzie okrem 5G by mali byť dostupné od apríla tohto roku.

ZdrojHuawei

Komentáre k článku