Huawei MatePad Pro je high-end s dierkou pre selfie kameru v displeji

Huawei MatePad Pro je, minimálne, papierovo veľký konkurent pre tie najvýkonnejšie tablety súčasnosti. Stále však bojuje s Googlom.

Vlajková loď tabletovej divízie Huawei, MatePad Pro, prináša ako jeden z prvých tabletov selfie kameru vyrezanú do displeja. Papierovo sa vyrovná iPad Pro alebo Samsung Galaxy Tab S6, stále však chýbajú služby Google.

ZDROJ | Huawei

AMOLED displej má uhlopriečku 10,8-palcov, rozlíšenie 2 560 x 1 600 pixlov a pomer strán 16:10. Rámiky okolo displeja máju do 4,9 milimetra, vďaka čomu displej pokrýva 90% tela. Toto pokrytie sa podarilo dosiahnuť aj vďaka tomu, že 8 Mpx selfie kamera s clonou f/2,0 je riešená výrezom v displeji, tak ako to poznáme zo smartfónov.

Takto vyriešené telo tabletu s rozmermi 159 x 245 x 7,2 milimetrov, plus samozrejme ostatný použitý hardvér, vyhnali ručičku váhy na príjemných 460 gramov. Hlavná kamera má 13 Mpx a clonu f/1,8.

Použitý čip je v tomto prípade Kirin 990, ktorý dopĺňa 6 alebo 8 GB pamäť RAM a 128 alebo 256 GB úložného priestoru. Tablet bude dostupný vo verzií Wi-Fi alebo Wi-Fi + LTE. O zvuk sa postará štvorica reproduktorov. O lepšiu prácu zasa stylus M-Pen a inteligetná klavesnica. Pri pohľade na tablet s kompletným príslušenstvom si istotne spomeniete na iPad.

Pozrite siHuawei dosiahol vo švajčiarskej 5G sieti rekordné rýchlosti

Batéria má kapacitu 7 250 mAh, zvládne 40 W nabíjanie vďaka Huawei SuperCharge. Bezdrôtovo ju môžete kŕmiť 15 W, zatiaľ čo pri bezdrôtovom nabíjaní iného zariadenia z tabletu bude maximálna rýchlosť prenosu energie 7,5 W.

Operačný systém je Android 10 s nadstavbou EMUI 10, aj tu však chýba balík Google Mobile Services. K dispozícii bude možnosť zobrazovať displej smartfónu na tablete a pracovať s ním na tablete v reálnom čase. Zaujímavo tiež znie notebook režim, ktorý ponúka rozhranie podobné tomu z PC. Rovnako nechýba Funkcia multi-window.

Huawi MatePad Pro je už teraz možné v zahraničí predobjednať, spustenie predaja je naplánované na 12. decembra. Počas prvého kvartálu 2020 príde na trh aj 5G verzia. Dostupné budu farby biela, čierna, zelená a oranžová.

Cena len s Wi-Fi a kombináciou 6 GB RAM a 128 úložného priestoru začína na 470 amerických dolároch, Wi-Fi s LTE pri špecifikácii 6 GB RAM a 128 GB úložného priestoru stojí 540 amerických dolárov, ak ste náročnejší a potrebujete 8 GB RAM a 256 GB úložiska, zaplatíte 640 amerických dolárov.

Zdrojgsmarena.com,Huawei

Komentáre k článku