Huawei MateBook X Pro má webkameru ukrytú v klávesnici!

Huawei to s notebookmi skúšal už v minulosti, no doteraz sme sa žiadneho z nich na trhu poriadne nedočkali. Nový Huawei MateBook X Pro by už ale mal doraziť aj na náš trh. Výrobca ho totiž práve predstavil na MWC 2018 v Barcelone.

https://www.youtube.com/watch?v=Y-ww51WFtpY

Novinka z dielne výrobcu hlavne smartfónov a tabletov bude lákať na tenké a ľahké telo a vcelku slušný výkon. Hlavným lákadlom má byť až 13,9″ displej takmer bez rámikov. Tie majú iba 4 mm. Výrobca hovorí o 91% využití plochy veka displeja. A kde je webkamera? Neuveríte.

Je ukrytá v strednom tlačidle v najvyššom rade na klávesnici. Má HD video a vďaka zaklápaniu máte istotu, že počas bežnej práve vás nemôže nikto snímať. Po sklopení 1 Mpx webkamery sa automaticky vypínajú aj mikrofóny! Pod displejom v pravom hornom rohu je navyše aj snímač odtlačku prsta.

LPTS displej má rozlíšenie až 3 000 x 2 000 pixlov čo predstavuje jemnosť na úrovni 260 PPI. Navyše ponúkne 100% pokrytie sRGB farebného spektra, 450 nitov svietivosť a kontrast 1 500:1. Ten je samozrejme dotykový a kryje ho odolné sklo Gorila Glass s vrstvou vraj proti odtlačkom prstov.

Vďaka množstvu kovu má novinka hmotnosť až 1,33 kg a rozmery 304 x 217 x 14,6 mm, no stále ju je možné považovať za veľmi tenký notebook. Vyššia hrúbka tela dovolila výrobcovi do tela integrovať dva USB-C porty, klasický USB 3.0 port a 3,5 mm audio port. Určite poteší zvýšená odolnosť notebooku, vrátane klávesnice odolnej voči poliatiu.

Vo vnútri sa môže ukrývať Intel Core i7 8. generácie, resp. Intel Core i5. Poteší však aj grafická karga NVIDIA GeForce MX150 s 2 GB VRAM pamäťou. Operačná pamäť RAM môže mať maximálne 16 GB. Kapacita SSD disku môže byť 256 alebo 512 GB.

Lahôdkou je podpora Dolby Atmos zvuku so štvoricou reproduktorov. Štyri sú aj mikrofóny pre skupinové videohovory.

Batéria s kapacitou 57,4 Wh má podľa huawei vydržať živiť MateBook X Pro až 12 hodín prehrávania videa, 14 hodín bežnej práce alebo 15 hodín surfovania. Výrobca zároveň ale dodáva, že test bol vykonaný s Full HD videom, jase 150 nitov, hlasitosti 67% a odinštalovanými všetkými možnými aplikáciami.

Operačným systémom je Windows 10 Home. Potešiť má aj sytém Huawei Share, ktorý umožňuje presúvať fotografie a súbory medzi PC a smartfónom bez problémov spojených s USB kompatibilitou.

Huawei MateBook X Pro bude dostupný v dvoch farebných variantoch: šedej (Space Gray) a striebornej (Mystic Silver). Dostupnosť jednotlivých modelov a farebných verzií na slovenskom trhu zatiaľ nie je stanovená. Pre európsky trh sú ale ceny nasledovné:

O BEZPEČNOSŤ DÁT NAŠICH REDAKTOROV POČAS MWC 2018 SA STARÁ ESET.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2018 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Slovak Telekom, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone, a zároveň sa starajú o ich dátové spojenie.

ZdrojHuawei

Komentáre k článku