Huawei MateBook – nový hybrid konkurujúci Microsoftu

Huawei práve predstavil nový hybridný tablet, ktorý bude silným konkurentom pre Microsoft Surface Pro 4 a ďalšie podobné zariadenia. Huawei MateBook je veľmi slušne vybaveným tabletom s prídavnou klávesnicou a ďalšími doplnkami. Deň pred MWC 2016 tak môžeme vidieť aj novinky tejto čínskej značky.

Huawei MateBook live 10

Huawei MateBook je vlastne 12-palcový Windows 10 tablet. Na tejto uhlopriečke zobrazuje nezvyčajné rozlíšenie 2 160 x 1 440 px, čo je síce slušné číslo, no Surface Pro 4 či Apple iPad Pro majú rozlíšenie vyššie.

Huawei MateBook 6
ZDROJ | Huawei

V tenkom tele (6,9 mm) s hmotnosťou 635 gramov môžete nájsť procesor Intel Core M. Podľa konkrétneho modelu ich bude výrobca osádzať modelmi M3 alebo M5, top model dostane aj Intel Core M7. Taktiež podľa modelu bude možné mať Huawei MateBook s 4 a lebo 8 GB pamäťou RAM a 128 až 512 GB SSD diskom.

Huawei MateBook live 35

33,7 Wh batéria podľa výrobcu zvládne 9-13 hodín prevádzky. Nabíja sa cez USB-C port. Vo výbave nechýba Wi-Fi a Bluetoothy moduly, stereo reproduktory či 8 Mpx fotoaparát s LED bleskom a 5 Mpx webkamera nad displejom. Prekvapením je prítomnosť čítačky odtlačkov prstov na bočnej strane tabletu.

Huawei MateBook live 32

Ako dokúpiteľné príslušenstvo bude QWERTY klávesnica s podsvietením, ktorá prekvapivo nie je v balení novinky. Klávesnica sa napája z batérie tabletu.

Huawei MateBook live 38

Okrem toho si ale budete môcť Huawei MateBook vylepšiť aj novým Bluetooth stylusom MatePen, ktorý vraj sníma 2 048 stupňov tlaku. Navyše je vybavený laseorvým ukazovátkom a vydrží mesiac na jedno nabitie.

Huawei MateBook live 30

Huawei MateDock je vlastne akýsi hub pre LAN pripojenie cez Ethernet konektor, má i dvojicu USB portov a HDMI a VGA výstupy.

Huawei MateBook live 39

Ceny Huawei MateBook začínajú na sume 799 € za model s Intel Core M3, 4 GB RAM a 128 GB SSD diskom a končia na sume 1 799 € za procesor M7, 8 GB RAM a 512 GB SSD. Za klávesnicu zaplatíte 149 €, za MatePen 69 € a za MateDock 99 €. Huawei tak stavil na prémiové ceny, čo je tak trochu škoda. V predaji by mal byť v priebehu najbližších mesiacov.

ZdrojHuawei

Komentáre k článku