Huawei Mate X2 prichádza s úplne novým dizajnom, skladá sa už do vnútra

ZDROJ | Huawei

Huawei predstavilo novú generáciu skladacieho smartfónu, konštrukčne sa už viac podobá na konkurenciu. Huawei Mate X2 už totiž nebude mať na rozdiel od svojich predchodcov ohybný displej na vonkajšej strane, ale vnútornej tak, ako je to aj v prípade skladacích smartfónov od Samsungu.

Huawei po rokoch od predstavenia skladacieho smartfónu Mate X začalo vytvárať jeho druhú generáciu od úplných základov. Kým si Huawei Mate X vystačil iba s jednou obrazovkou umiestnenou prakticky vždy na vonkajšej strane smartfónu, nový Huawei Mate X2 už bude mať obrazovky dve a tú hlavnú, ohybnú ukryje po zložení vo vnútri.

ZDROJ | Huawei

Hlavná 8“ OLED obrazovka s rozlíšením 2 480 x 2 200 bude teda po zložení smartfónu na polovicu chránená vo vnútri. V tomto režime jej úlohu preberie 6,45“ displej s pomerom strán 21:9, v ktorom je integrovaný selfie fotoaparát s rozlíšením 16 Mpx. Obe obrazovky disponujú obnovovacou frekvenciou 90 Hz.

Pozrite siSamsung Galaxy F62 ohuruje obrovskou 7 000 mAh batériou

Zadná strana smartfónu patrí pomerne veľkému modulu fotoaparátov. Hlavnú úlohu v nej zohráva 50 Mps senzor doplnený o 16 Mpx snímač s ultraširokouhlým objektívom, 12 Mpx snímač s 3-násobným optickým priblížením a 8 Mpx snímač s 10-násobným periskopickým priblížením obrazu.

Novinku bude poháňať aktuálny vlajkový čipset HiSilicon Kirin 9000, ktorý bude mať v prostredí operačného systému Android 10 k dispozícii 8 GB RAM. Používatelia budú mať v základe k dispozícii 256 GB až 512 GB interné úložisko, ktoré bude prekvapivo možné rozšíriť pomocou microSD karty.

Pozrite siHlboko do vrecka? Toto je 10 naj smartfónov do 150 eur

Batéria ponúkne kapacitu 4 400 mAh s podporou rýchleho nabíjania výkonom do 55 W cez USB-C, bezdrôtové nabíjanie však podporovať nebude. Snímač odtlačkov prstov si tentokrát našiel miesto na bočnej hrane smartfónu.

ZDROJ | Huawei

Základný variant s 256 GB pamäťou bude v predaji v prepočte za zhruba 2 289 eur a variant s dvojnásobnou pamäťou za 2 417 eur. V čiernej, bielej, modrej a ružovej farbe bude na čínskom trhu v predaji už od 25. februára. Či Huawei Mate X2 uvidíme v predaji aj u nás v tejto chvíli nie je jasné.

ZdrojHuawei

Komentáre k článku