Huawei Mate 9 Lite – už tradičná stredná trieda od Huawei

Huawei s predstavením svojho modelu P8 v roku 2015 prvýkrát predstavil aj lacnejšiu verziu vlajkovej lode s prívlastkom Lite, ktorá disponovala horšími parametrami, ale prijateľnejšou cenou. Odvtedy majú všetky vlajkové lode taiwanskej spoločnosti tento znak spoločný. Huawei Mate 9 Lite je toho dôkazom.

recenziaHuawei Mate 9 s prepracovaným fotoaparátom a nadpriemerným výkonom

huawei-mate-9-lite-4
ZDROJ | Huawei

Ak ste si predstavenie novej verzie z radu Mate 9 nevšimli, niet sa čomu čudovať. Výrobca totiž zámerne zvolil tichú metódu, a tak sa smartfón jednoducho objavil na stránke.

Rodinka Mate 9 sa tak poriadna rozrástla. Okrem základného modelu Mate 9, Mate 9 Porsche Design a Mate 9 Pro je Mate 9 Lite najdostupnejším, no aj logicky najmenej vybaveným modelom. A čím presvedčí potencionálneho majiteľa o kúpe?

huawei-mate-9-lite-7
ZDROJ | Huawei

Na prednej strane kovového zariadenia nájdeme 5,5-palcový panel s už tradičným Full HD rozlíšením. Nechýba tiež 2,5D zakrivené sklo pre oblejší a krajší dizajn.

Pozrite siŠpičkový Huawei Mate 9 bude mať aj menšiu verziu Porsche Design

Novinkou je procesor. Jedná sa o čip z vlastnej dielne Kirin 655 SoC, ktorý v sebe ukrýva 8 jadier. Pre porovnanie, pol roka starý Huawei P9 Lite má procesor HiSilicon Kirin 650. Malo by sa teda jednať o zmenu k lepšiemu.

huawei-mate-9-lite-3
ZDROJ | Huawei

Hardvérovej výbave má sekundovať 3 GB alebo 4 GB operačnej pamäte RAM, v závislosti od veľkosti úložného priestoru. Ten bude vo variantoch 32 GB alebo 64 GB.

Pozrite siHuawei P9 Lite je trefa do čierneho

Neokresaná verzia, ktorá sa pýši dvoma fotoaparátmi, s rozlíšením 20 Mpix a 12 Mpix a technológiou Leica si bohužiaľ v smartfóne Lite nenájde svoje umiestnenie.

huawei-mate-9-lite-5
ZDROJ | Huawei

Na zadnej strane okrem čítačky odtlačkov prstov dve šošovky ostávajú, no rozlíšenie sa zníži z 20 Mpix na 12 Mpix na jednom a z 12 Mpix na 2 Mpix na druhom snímači. Druhý spomínaný bude slúžiť na zachytenie hĺbky a vytvorenie bokeh efektu.

Pozrite siHuawei Mate 9 Pro so zakriveným displejom a veľkými pamäťami

Huawei Mate 9 Lite váži 162 gramov a vyzerá to tak, že na výraznej časti hmotnosti sa podpísala aj batéria. Tá bude mať kapacitu 3 340 mAh, čo by malo papierovo na jeden deň postačovať.

huawei-mate-9-lite-6
ZDROJ | Huawei

Smartfón bude dostupný v zlatej, šedej a striebornej farbe. Detaily o dostupnosti či cene ale zverejnené zatiaľ neboli. Očakávame však pomerne priaznivú cenu.

ZdrojHuawei

Komentáre k článku