Huawei Mate 8 je tu aj s novým Androidom

ZDROJ | Huawei

Spoločnosť Huawei presne podľa očakávaní predstavila nový smartfón. Huawei Mate 8 stavia na úspechoch minuloročného modelu Mate 7 a ponúkne rovnako veľký 6″ Full HD displej. Telo je rovnako kovové ako v prípade predchodcu, ale jeho dizajn sa teraz nesie v duchu posledných modelov značky. Huawei Mate 8 tak pripomína väčší model Mate S, ktorý výrobca predstavil ešte v priebehu tohto roku.

Huawei Mate 8 02
ZDROJ | Huawei

Pozrite siIFA 2015 | Huawei Mate S má displej s Force Touch!

Displej je chránený odolným sklom s 2,5D zakrivením. Bude sa na ňom zobrazovať prostredie Emotion UI 4.0, ktoré bude tentokrát postavené už na novom operačnom systéme Google Android 6.0 Marshmallow. O pohon operačného systému sa bude v prípade Mate 8 starať nový osemjadrový procesor HiSilicon Kirin 950 (4x Cortex A72s 2,3 GHz + 4x Cortex A53s 1,8 GHz).

Huawei Mate 8 24
ZDROJ | Huawei

Operačná pamäť bude mať buď 3 GB v prípade verzie s 32 úložiskom, alebo 4 GB v prípade verzie so 64 GB, či 128 GB interným úložiskom. Pamäť bude možné rozšíriť pomocou microSD kariet, tak ako tomu bolo pri predchodcovi. Potešením je zachovanie veľkej batéria, ktorá ponúkne kapacitu až 4 000 mAh. Budeme sa teda môcť pravdepodobne tešiť na pomerne slúšnú výdrž na jedno nabitie. Nechýba ani snímač odtlačkov prstov, ktorý nájdete na zadnej strane.

V prípade Mate 8 si polepšil aj integrovaný fotoaparát, ktorý ponúkne rozlíšenie 16 Mpx a používa snímač Sony IMX298. Ten ponúkne svetelnosť f/2,0 a fazovú detekciu, vďaka ktorej bude schopný zaostriť ešte rýchlejšie. Okrem neho je novinka vybavená aj 8 Mpx webkamerou so svetelnosťou f/2,4.

Huawei Mate 8 8
ZDROJ | tech.sina.com.cn

Nový Huawei Mate 8 bude spočiatku dostupný najmä v Číne. Tam sa má objaviť v prvom štvrťroku 2016. Samozrejme môžeme predpokladať, že sa novinka dostane aj na ostatné trhy, vrátane toho nášho. Cena Mate 8 zatiaľ nebola uverejnená.

ZdrojHuawei

Komentáre k článku