Huawei Honor 3 prinesie odolnosť, 13 Mpx foťák a výhodnú cenu

Huawei Honor bol jedným z prístrojov, ktoré výrobcu vymrštili do klubu dôveryhodných. Nástupca priniesol poriadny pokrok vo výbave, svoje kvality ukázal aj v našom teste. Trojka nie je až taká radikálna, ale aspoň bude (snáď) začínať s nižšou cenou. Ani zďaleka to však neznamená, že by novinky chýbali úplne.

Huawei Honor 3

Tou najväčšou je asi zvýšenie odolnosti, novinka spĺňa požiadavky kategórie IP55 a IP57. V praxi to znamená odolnosť voči prachu a polhodinový pobyt jeden meter pod hladinou vody. Žiaľ odolnosť voči pádom by vyžadovala hlbšie zásahy do konštrukcie. Ale aj možnosť kedykoľvek prístroj umyť je veľkou výhodou. Pomerne veľkou zmenou je aj nový fotoaparát, 13 Mpx BSI senzor od Sony. Displej zariadenia sa zmenil len minimálne, zo 4,5“ narástol na 4,7“ a zachoval si IPS technológiu aj HD rozlíšenie, ktoré v tomto prípade ešte stále presahuje ideálnu jemnosť.

Huawei Honor 3

9,9 mm hrubý Honor 3 zaujme aj hardvérom, hoci tu je pokrok (aspoň sa zdá) malý. Vlastný procesor HiSilicon K3V2E má štyri 1,5 GHz jadrá, žiaľ ale netušíme, či bude používať starý 40 nm, alebo už nový 28 nm výrobný proces – rozdiel je pritom obrovský. Pamäť RAM má 2 GB (snáď už vo všetkých variantoch), úložisko papierových 8 GB. Android verzie 4.2.2 je doplnený nadstavbou Huawei Emotion 1.6. Zdroje sa rozchádzajú pri kapacite batérie, zrejme však oproti predchodcovi nenarástla (2 230 mAh), čo je škoda – prvý Honor bol majster, druhý nadpriemerný a trojka už len priemerná až podpriemerná. Zaujímavo však vyzerá cena, v Číne sa novinka predáva za v prepočte 235 €. U nás to asi bude viac, ale aj tak by mal Honor 3 svojou výhodnosťou excelovať.

Huawei Honor 3

Zdroj a foto: GSM Arena, HiTech Review, Huawei

Komentáre k článku