Huawei Ascend P1 S: najtenší smartfón sveta

Čínska spoločnosť Huawei je na našom trhu známa najmä produktmi, ktoré nájdete pod upravenými názvami v dotovaných ponukách našich domácich mobilných operátorov. Aj keď sa môžu niektorí zákazníci obávať kvality čínskych smartfónov, Huawei už niekoľkokrát potvrdilo, že smartfóny robiť vie a inak tomu nie je ani v prípade nového prírastku, ktorý sa navyše pýši titulom najtenší smartfón sveta.

Huawei Ascend P1 S

Huawei Ascend P1 S je skutočne veľmi vydareným smartfónom, ktorý si môže minimálne na určitú dobu privlastniť prvé miesto v pretekoch v dosahovaní čo najtenšieho dizajnu. Jeho telo hrubé len 6,68 mm totižto prekonalo aj súčasného kráľa, ktorým bola Motorola Razr. Ako sme však u takýchto super tenkých smartfónov zvyknutý spodná časť bude mierne hrubšia, nakoľko je potrebné niekde umiestniť aj komponenty, na ktoré diéta v hrúbke neplatí. Tenký nezameniteľný dizajn však nie je všetkým, čo môže novinka z Číny ponúknuť. Váš zrak okamžite upúta nádherný a jasný Super AMOLED displej. Ten ponúkne na uhlopriečke 4,3″ jemné rozlíšenie 540 x 960 bodov, takže sa budete môcť tešiť na krásne hladké písmo.

Huawei Ascend P1 S

Viac ako dostatočný výkon pre beh operačného systému Google Android 4.0 bude modelu P1 S poskytovať dvojjadrový procesor Cortex A9 s taktom 1,5 GHz, ktorý bude navyše doplnený aj grafickým akcelerátorom SGX 540. Operačná pamäť dosiahne hodnotu 1 GB a pre vaše súbory bude k dispozícii úložnný priestor s kapacitou 4 GB, ktorý môžete samozrejme rozšíriť použitím pamäťových kariet microSD. Pre pripojenie k internetu okrem rýchlych dát využijete aj Wi-Fi b/g/n a chýbať samozrejme nebude ani Bluetooth vo verzii 3.0 a GPS modul. Multimediálne využitie P1 S bude zastrešovať integrovaný fotoaparát s rozlíšením 8 Mpx a LED bleskom, ktorý bude vďaka výkonnému hardvéru schopný natáčania videí vo FullHD. Potešením pre mnohých bude predná 1,3 Mpx kamera pre videohovory a podpora režimu pre HDR fotografie. Okrem nového smartfónu Huawei Ascend P1 S bude výrobca na trhy od druhého kvartálu tohto roku dodávať aj súrodenca model Ascend P1, ktorý okrem mierne väčšej hrúbky ponúkne hlavne silnejšiu batériu. Oba nové modely budú dodávané v troch farebných prevedeniach a to bielom, čiernom a červenom.

Huawei Ascend P1 S

Foto: Huawei

Komentáre k článku