Huawei Ascend GX1 je ľudový 6“ phablet s tenkým rámikom

Evolúcia 6“ phabletov Huaweiu sa začala modelom s dlhou výdržou, pokračovala výkonnejším nástupcom a zatiaľ sa zastavila na vlajkovej lodi Mate7. V rámci prípravy na CES 2015 výrobca predstavil aj niečo dostupnejšie. Oveľa dostupnejšie.

Huawei Ascend GX1

Ascend GX1 prináša nielen nové názvoslovie, ale aj nový postoj k cenovej stratégii. Dostupnosť u nás je zatiaľ otázna, no prepočet z čínskej predobjednávkovej ceny činí lukratívnych 209 €, takže aj po pripočítaní 20 % DPH by novinka len tesne prekročila 250 €. Na prvý pohľad zaujme obrovským 6“ displejom, ktorý má však minimálny rámik a pokrýva tak až 80,5 % prednej plochy. Takémuto číslu nedokážu konkurovať ani mnohé top-endy konkurencie. Niekoho možno sklame rozlíšenie IPS displeja – HD znamená 245 PPI. Dokonalá jemnosť to nie je, ale nie každý preferuje vysokú jemnosť za každú cenu a je dobre, že existuje možnosť voľby HD. Aspoň v strednej triede.

Huawei Ascend GX1

Tej zodpovedá aj ostatná výbava. Procesorom je rozumný Qualcomm Snapdragon 410 (štvorjadrový Cortex-A53), rozšíriteľné úložisko má základných 8 GB, najslabším článkom však iste bude 1 GB RAM. Snáď sa v roku 2015 tejto hodnoty v strednej triede zbavíme. Fotoaparát má 8 Mpx a Full HD video, predná 2 Mpx kamera zvláda HD video. Nechýba čoraz populárnejšie LTE pripojenie. Poteší 3 500 mAh batéria, ktorá by rovnako veľkému high-endu robila problémy, no HD displej a úsporný procesor môžu z nej vyťažiť prekvapivé výsledky. Snáď sa teda novinka dostane aj na európsky trh.

Huawei Ascend GX1

Zdroj a foto: GSM Arena, Huawei

Komentáre k článku