Huawei AI Cube – inteligentný reproduktor a 4G router v jednom

Huawei vstúpilo na trh inteligentných reproduktorov celkom netradične. Huawei AI Cube je navonok tradičný smart reproduktor, ktorý však dokáže vytvoriť Wi-Fi z mobilnej 4G siete.

https://youtu.be/dBImixD73_I

Huawei AI Cube je inteligentný reproduktor so zabudovanou hlasovou asistentkou Amazon Alexa. Takýchto reproduktorov je na trhu už nespočetné množstvo, vďaka čomu sa rozrastá aj softvérová podpora pre túto platformu. Používatelia teda môžu pristupovať k viac ako 50 000 schopnostiam a ovládať zhruba 12 000 inteligentných zariadení.

Pozrite siHuawei vypálil konkurencii rybník, predstavil 7 nm Kirin 980

AI Cube disponuje 400-ml zvukovou dutinou a hliníkovou membránou a po softvérovej stránke má kvalitu zvuku vylepšovať riešenie Huawei Histen. Na hodnotenie kvality zvuku si však budeme musieť počkať, na výstavisku IFA 2018 totiž Huawei nepredvádzalo hudobné schopnosti tohto reproduktoru. Zárukou by však mala byť možnosť ovládania viacerých zariadení, rozpoznávanie hlasu a ďalšie inteligentné funkcie z dielne Huawei.

Ako bolo spomínané vyššie, Huawei AI Cube sa dokáže pripojiť na mobilnú 4G sieť a toto pripojenie následne zdieľať ostatným zariadeniam cez Wi-Fi. Do reproduktoru sa vkladá Micro-SIM karta, po čom sa reproduktor pripojí na LTE kategórie 6 s maximálnou prenosovou rýchlosťou 300 Mb/s.

Po stránke Wi-Fi signálu ide o štandard 802.11ac, vďaka čomu reproduktor môže vysielať duálnu sieť na frekvenciách 2,4 GHz a 5 GHz. K dispozícii je samozrejme aj LAN pripojenie s rýchlosťou až 1 200 Mb/s.

Reproduktor je vyhotovený z dvoch častí, matného bieleho plastu a farebnej textílie. Huawei sa pri tvorbe dizajnu rozhodne nechalo inšpirovať reproduktorom Google Home. Otázkou však je, prečo sa reproduktor nazýva AI Cube, keď svojim tvarom nepripomína kocku ani vzdialene.

Huawei verí, že predaje inteligentných reproduktorov budú rásť násobne. Svoj prvý počin však bude z počiatku predávať iba na európskom trhu a aj to iba vo vybraných krajinách, medzi ktoré sa Slovensko nezaradilo.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2018 ďakujeme spoločnostiam Panasonic a Samsung.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku