Huami má hi-tech masku na tvár, samodezinfikuje sa a rozumie si s Face ID

ZDROJ | Huami

Koronavírus nás naučil nosiť masky na tvári, ale nenaučil Apple pružne reagovať na požiadavky trhu. Majitelia iPhonov si totiž nemôžu odomykať svoje smartfóny pomocou Face ID, ale staromódne – zadávaním PIN kódov.

Koncept od spoločnosti Huami s názvom Amazfit Aeri rieši nielen odomykanie iPhonov, ale hlavne prináša schopnosť samodezinfekcie. Známy výrobca nositeľných zariadení Amazfit podľa informácií CNET pracuje na priehľadnej maske na tvár typu N95.

Technologická spoločnosť samozrejme nevyvíja obyčajnú masku, ktorých je v súčasnej dobe málo na trhu, ale niečo špeciálne, čo tu zrejme ešte nebolo. Huami sa so svojim modelom snaží odstrániť nedostatok, ktoré masky N95 majú. Nedokážu filtrovať malé častice vzduchu a preto sa musia pravidelne umývať. Okrem toho nie sú dobre odvetrávané a ak si ju človek nasadí, neodomkne si smartfón.

ZDROJ | Huami

Huami Amazfit Aeri tieto problémy nemá. Má sa dodávať s odnímateľným vzduchovými filtrami a bude mať zabudované žiariče ultrafialového svetla. Keď sa maska cez USB-C port pripojí na zdroj elektrickej energie, za pár minút sa vydezinfikuje.

Podľa hovorcu spoločnosti má takáto maska vydržať až jeden a pol mesiaca, čo je oveľa viac ako osem hodín s bežnou maskou typu N95.

Amazfit Aeri by mala byť vyrobená z materiálu odolnému voči zahmlievaniu. Modulárny dizajn dovolí umiestniť rôzne doplnky, napríklad štít pred oči, alebo ventilátor, čo by pomohlo pri práci s nasadenou maskou.

ZDROJ | Huami

Čo sa týka odomykania cez Face ID, malo by to pracovať vďaka tomu, že táto technológia pracuje s infračerveným žiarením. Ak bude plast použitý na masku priehľadný, alebo viditeľný v infračervenom spektre, bude to fungovať.

Ako sme spomínali, ide len o koncept, Huami momentálne vyrába len prototypy. Do predaja by maska mohla prísť najskôr v horizonte 6 až 12 mesiacov. Z toho dôvodu nie je známa ani cena, má byť však prijateľná, podobne ako sú produkty série Amazfit.

ZdrojCNET

Komentáre k článku