HTC Vive Pro – lepšie displeje a možná bezdrôtovosť

ZDROJ | HTC

HTC počas výstavy CES 2018 v americkom Las Vegas predstavilo nový headset pre virtuálnu a rozšírenú realitu, HTC Vive Pro. Už z názvu je zrejmé, že pôjde o čosi lepšie, ako starší model Vive. Novinka má lepšie prakticky všetko, vyššia je však i cena. K dispozícii (aj pre staršie Vive) bude ale bezdrôtový systém Vive Wireless Adaptor.

Z HTC sa stal líder na poli VR headsetov. Kým Facebook so svojim Oculusom razí tŕnistú cestu, HTC Vive si obľúbili tisícky používateľov. HTC im teraz ponúkne ešte čosi lepšie a ergonomickejšie.

Pozrite siHTC Vive – VR okuliare konečne oficiálne, poznáme i cenu

HTC Vive Pro má mierne odlišný dizajn v podivnej modrej farbe. Súčasťou headsetu sú dve kamery vpredu, ale aj integrované stereo slúchadlá po stranách. Tie po novom podporujú 3D zvuk a majú vlastný digitálny zosilňovač. Na tele sú aj dva mikrofóny s aktívnym potláčaním okolitého hluku.

https://www.youtube.com/watch?v=DPMJDXmYwiY

Tou najväčšou a logicky najviditeľnejšou zmenou sú OLED displeje vo vnútri. Ich rozlíšenie narástlo na úctyhodných 2 880 x 1 600 px (dokopy). Predošlý model Vive mal celkové rozlíšenie 2 160 x 1 200 px.

ZDROJ | HTC

Pozitívom je, že Vive Pro si môžu používatelia predošlej verzie kúpiť samostatne, iba ako okuliare. Všetko ostatné príslušenstvo, vrátane snímačov či ovládačov si môžu nechať, budú im fungovať aj s Vive Pro.

Negatívom je zamlčanie informácií o dostupnosti a cene nového headsetu Vive Pro zo strany HTC. Očakávať ho môžme síce tento rok, kedy presne je však tajomstvom.

ZDROJ | HTC

Ako samostatné príslušenstvo bude HTC predávať aj HTC Vive Wireless Adaptor. Ten je vybavený inteláckou technológiou WiGig, ktorá pracuje v 60 GHz pásme, vďaka čomu je možné HTV Vive okuliare zbaviť káblov k počítaču. Na trhu má byť ale až v priebehu tretieho štvrťroku 2018.

ZDROJ | HTC

Nový je i svet Viveport, teda obchod HTC pre virtuálnu realitu. Podľa výrobcu má obsahovať už vyše 1 000 titulov. Novinkou má byť akési demo, používatelia si budú môcť vyskúšať hru či aplikáciu ešte predtým ako si ju kúpia.

https://www.youtube.com/watch?v=PfBQGtdHH7c

Zároveň HTC oznámilo spoluprácu s Vimeo a tak sa v novej appke Vive Video vo Viveporte, ale aj Daydream platforme objavia aj videá z tohto populárneho video portálu.

https://www.youtube.com/watch?v=U0oXBmVky1w

ZdrojHTC

Komentáre k článku