HTC Vive už aj bez potreby počítača, so Snapdragonom 835

HTC Vive patrí medzi najlepšie VR headsety súčasnosti. Hlavnou nevýhodou sú káble a neustále pripojenie ku počítaču. HTC Vive Standalone rieši oba problémy.

https://youtu.be/O9SUd1Q5G6s

Na trhu nenájdeme mnoho kvalitných VR kitov, ktoré by ponúkali určitý komfort či dobrú výbavu. Hlavnými predajcami sa preto stali Oculus a HTC. A práve druhá menovaná spoločnosť prichádza na trh s headsetom, ktorý by používateľa odbremenil od všetkých káblov, má to však svoju cenu.

ZDROJ | HTC

Káble sú pravdepodobne najväčšou prekážkou pri vnáraní sa do VR sveta. To sme si mohli vyskúšať aj na vlastnej koži a keby niet neustáleho pripomínania si, že niekde okolo nás sa nachádzal kábel, na ktorý keď stúpime môžeme spôsobiť škodu nielen sebe, ale aj herni, zážitok by bol určite lepší.

HTC Vive Standalone teda prináša verziu bez káblov, sčasti ide o nástupcu minuloročného Snapdragon VR820. To bolo možné vďaka odstráneniu závislosti od počítača. O výkon sa teraz stará Snapdragon 835. Každá minca má dve strany, a preto nemôže nikto čakať, že mobilný čip bude zvládať tak graficky náročné hry, ako konfigurácia za niekoľko tisíc eur.

Pozrite siSnapdragon VR820 – VR okuliare bez káblov

Vive vo verzii Standalone bude zameraný skôr na príležitostných hráčov, ktorí nevyžadujú najvyššie rozlíšenie ani najdetailnejší obraz. Cena bude preto tiež nižšia, presná suma ale uvedená nebola. A neboli uvedené ani ďalšie detaily vrátane riešenia batérie či technických špecifikácií.

Ak by ste mali práve o takýto VR headset záujem, zostanete sklamaní. HTC Vive Standalone bude totiž dostupný len v Číne, riešením tak bude len objednanie priamo z niektorého z čínskych e-shopov. Vrátane cla, dopravy či DPH sa ale cena môže kľudne vyšplhať aj na sumu podobnú plnohodnotnému headsetu.

ZdrojHTC

Komentáre k článku