HTC U12+ má priehľadnú zadnú časť a top-end výbavu

ZDROJ | HTC

Spoločnosť HTC si s novou vlajkovou loďou nechala načas. O novom modeli U12+ sa hovorilo už mesiace dozadu, dokonca unikli aj prakticky všetky parametre, no finálnej verzie sme sa dočkali až dnes. Nový HTC U12+ bude minimálne rok tým top, čo s logom HTC kúpite.

Pozrite siHTC U11+ – zväčšená verzia vlajkovej lode s HDR displejom 18:9

Novinka s rozmermi 156,6 x 73,9 x 9,7 mm a hmotnosťou 188 gramov bude unikátna. Vo farbe Translucent Blue bude čiastočne viditeľné vnútro. Čierna a červená farba polopriesvitné ale nebudú. Škoda.

Novinkou má byť vynovený rám citlivý na tlak Edge Sense 2, ktorý už v minulých modeloch značky slúžil na ovládanie špecifickými gestami. Nový systém pozná už aj klepnutie i spôsob držania. Napríklad aj držíte mobil v ľavej ruke, HTC „pritiahne“ obraz na displeji k ľavej časti pre pohodlnejšie ovládanie jednou rukou.

https://www.youtube.com/watch?v=yWb-TkxQBR4

Vylepšenia sa vraj dočkali aj stereo reproduktory BoomSound Hi-Fi. Telefón je pritom odolný voči vode a prachu – IP68.

Super LCD 6 displej má uhlopriečku 6 palcov, rozlíšenie 1 440 x 2 880 px a pomer strán 18:9. Výrez v displeji sa našťastie nekoná. Koná sa však podpora HDR10. Displej kryje Gorilla Glass 5.

ZDROJ | HTC

Nad displejom je 8 Mpx webkamera, ktorú je možné využiť aj na odomykanie pomocou tváre. Využíva pritom aj PDAF ostrenie webkamery. Na klasické zabezpečenie je pod fotoaparátom vzadu snímač odtlačku prsta.

Novinkou má byť vylepšený duálny fotoaparát s rozlíšením 12 + 16 Mpx. Hlavný fotoaparát má 12 Mpx, je typu UltraPixel 4 a využíva optickú stabilizáciu v optike so svetelnosťou f/1,75.

ZDROJ | HTC

Sekundárny fotoaparát má 16 Mpx, ponúka 2-násobný optický zoom. Optika má svetelnosť f/2,6. Na ostrenie U12+ využíva PDAF, ale aj laser. Samozrejmosťou je aj prepracovaný manuálny režim s možnosťou nastavenia uzávierky až do 32 sekúnd. Nechýba ani snímanie do RAW. Fotoaparát mimochodom získal 103 bodov za fotoaparát od známej DxOMark.

https://www.youtube.com/watch?v=QyjPcwiarmc

Čerešničkou je možnosť využívať optickú a elektronickú stabilizáciu aj pri natáčaní 4K Ultra HD videa do 60 fps. Zaujímavosťou je Sonic Zoom na digitálne priblíženie obrazu a zvuku pri natáčaní. Na zvuk má U12+ až 4 mikrofóny. Spomalené video je možné točiť s 240 fps a Full HD rozlíšení.

ZDROJ | HTC

V pomerne rozmernom tele je Snapdragon 845, grafika Adreno 630, 6 GB RAM a 64 GB pamäť. Tú je možné rozšíriť microSDXC kartou, no na úkor druhej SIM karty (v prípade dual SIM modelu).

Samozrejmosťou je plná dátová podpora vrátane gigabitového LTE, Wi-Fi ac, Bluetooth 5.0, NFC, GPS/GLONASS/BeiDou/Galileo. USB-C port je typu USB 3.1. HTC U12+ pracuje na Androide 8.0 s nadstavbou HTC Sense.

ZDROJ | HTC

O chod sa stará 3 500 mAh batéria s podporou Quick Charge 3.0. Bezdrôtové nabíjanie však v špecifikáciách chýba. V balení budú aj slúchadlá HTC USonic s aktívnym potláčaním okolitého hluku.

HTC U12+ bude na predobjednávku cez HTC.com od dnes s cenou 799 €. V predaji bude o niekoľko týždňov neskôr.

ZDROJ | HTC

Komentáre k článku