HTC U11 life – čistý Android 8.0 a HTC technológie za dostupnú cenu

ZDROJ | HTC

Ako sa očakávalo, HTC predstavilo nie jednu, ale hneď dve novinky na poli smartfónov. Takže sme popri veľkom top modeli HTC U11+ spoznali aj menší a dostupnejší HTC U11 life.

https://www.youtube.com/watch?v=h6BCUyeifp4

Pozrite siHTC U11+ – zväčšená verzia vlajkovej lode s HDR displejom 18:9

Ten prichádza s užívateľským rozhraním čistého OS Android 8.0 Oreo. Telo rozmerov 149,09 x 72,9 x 8,1 mm a hmotnosti 142 g nesie 5,2-palcový Super LCD displej s Full HD rozlíšením, prekrytý sklom Gorilla. Smartfón má zvýšenú odolnosť voči vode podľa IP67.

ZDROJ | HTC

U11 life je poháňaný 8-jadrovým procesorom Snapdragon 630, ktorého súčasťou je grafika Adreno 508. Ponúkaný bude v dvoch pamäťových verziách, a to 3/32 GB RAM/ROM a 4/64 GB RAM/ROM. Vnútornú pamäť je možné doplniť microSDXC kartou do 2 TB.

Pozrite siHTC U11 – vlajková loď ako sa patrí s viacerými novinkami

Aj tento menší model má vychytávku HTC v podobe HTC Edge Sense, dotykovo citlivý rám, ktorým je možné ovládať fotoaparát, pomocníkov Google Assistant a Alexa, LED diódu vo funkcii svietidlla, alebo vyhotoviť screenshot.

Do 3,5 mm konektora pripojíte slúchadlá HTC USonic s Hi-Res certifikáciou a aktívnym potlačením hluku. Pod displejom je prítomná čítačka odtlačkov prstov.

ZDROJ | HTC

Pozrite siHTC Vive už aj bez potreby počítača, so Snapdragonom 835

HTC U11 life má oba fotoaparáty, predný aj zadný, so 16 Mpx BSI senzrom, optikou svetelnosti f/2,0 a technológiou HDR Boost pre vyšší dynamický kontrast a nižší šum. Navyše hlavný fotoaparát zaostruje pomocou PDAF, nahrá video v Ultra HD rozlíšení a v režime PRO môže ukladať aj v RAW formáte.

ZDROJ | HTC

Samozrejmosťou aj tohto telefónu je dostupná konektivita, ktorú tvorí Wi-Fi 802.11ac dual band, Bluetooth 5.0, NFC, ale najmä podpora LTE Cat9 (450/50 Mbit/s D/U). Z pozičných systémov sú zastúpené GPS, GLONASS i Beidou.

HTC U11 lifeje napájaný 2 600 mAh batériou. Na jej nabíjanie i pripojenie periférií je k dispozícii USB-C konektor.

ZDROJ | HTC

U predajcov na Slovensku bude dostupný variant Brilliant Black s 32 GB internou pamäťou a 3 GB RAM v cene 369 €. Vybavenejší variant so 64 GB pamäťou a 4 GB RAM vo farbách Brilliant Black a Sapphire Blue bude možné v dohľadnej dobe si predobjednať exkluzívne na e-shope HTC.sk za cenu 379 €.

ZdrojHTC

Komentáre k článku