HTC U11 EYEs – stredná trieda s duálnym predným fotoaparátom

Len pred pár dňami sa objavili špekulácie o novom telefóne HTC U11 EYEs a dnes ho už máme oficiálne predstavený. Zovňajškom pripomína predchádzajúce vlajkové lode, no vo vnútri beží hardvér strednej triedy.

HTC sa s vidinou návratu na vrchol rebríčkov najpredávanejších telefónov vracia k staršej sérii telefónov, ktorých najväčším ťahákom je poriadny predný fotoaparát. V tomto prípade má nový telefón HTC U11 EYEs na prednej strane fotoaparáty rovno dva.

ZDROJ | HTC

Fotoaparáty na prednej strane majú rozlíšenie 5 megapixelov, clonu f/2,2 a uhol záberu služných 80 stupňov. Duálny fotoaparát na prednej strane umožňuje telefónu pracovať s hĺbkou obrazu a teda vytvárať napríklad takzvaný bokeh efekt, čiže fotografie s rozmazaným pozadím.

Pozrite siHTC Vive Pro – lepšie displeje a možná bezdrôtovosť

Súčasťou vstavanej aplikácie na fotenie bude aj aktívny retuš, čiže vyhladzovanie pokožky alebo zosvetlenie a zoštíhlenie tváre. Samozrejme nesmú chýbať ani vtipné nálepky, aké poznáme napríklad zo Snapchatu či Instagramu. Zaujímavosťou je, že fotoaparát dokáže tieto nálepky na tvár umiestniť aj niekoľkým ľuďom v zábere naraz.

ZDROJ | HTC

HTC potrebuje nálepky ešte doladiť a preto sa do telefónu dostanú až vo februári skrz softvérovú aktualizáciu. Čo sa týka videa, predný fotoaparát dokáže natáčať video v rozlíšení Full HD.

Na zadnej strane sa nachádza štandardný 12-megapixelový fotoaparát s optickou stabilizáciou, ktorý dokáže nahrávať 4K UHD video pri 30 snímkach za sekundu, respektíve Full HD video pri 120 snímkach za sekundu. Pod fotoaparátom sa síce nachádza snímač odtlačkov prstov, no HTC tento telefón vybavilo aj skenovaním tváre, aj keď len pomocou fotoaparátu.

ZDROJ | HTC

Odomykanie tvárou na tomto telefóne síce nebude dosahovať takú bezpečnosť, akú ponúka napríklad iPhone X, telefón by aj tak mal byť schopný rozoznať skutočnú tvár používateľa od vytlačenej fotografie či obrazovky s fotkou. HTC dokonca údajne zvažuje, že odomykanie tvárou prinesie aj na ostatné telefóny HTC U11.

Pozrite siASUS ZenFone Max Plus – stredná trieda s 4 130 mAh batériou

Väčšinu prednej strany zaberá 6-palcový Super LCD 3 displej s rozlíšením 1 080 x 2 160 pixelov, ktorý chráni Gorilla Glass 3. Vo vnútri beží starší, ale stále schopný osem-jadrový procesor Snapdragon 652 s grafickým procesorom Adreno 510. Procesoru sekunduje 4 GB RAM a pre používateľa bude k dispozícii úložisko s kapacitou 64 GB, ktoré je možné rozšíriť microSD kartou.

Telo tohto telefónu, rovnako ako predchádzajúce modely, reaguje na silnejšie stlačenie, ktorým je možné vyvolať službu Google Assistant, stlačiť spúšť fotoaparátu, otvoriť určité aplikácie alebo spustiť nejaké skratky. HTC U11 EYEs navyše disponuje certifikátom odolnosti IP67, čiže má zvýšenú odolnosť voči vode.

ZDROJ | HTC

HTC U11 EYEs sa začína predávať už tento mesiac a to v čiernej, červenej a modrej farbe, no zatiaľ len v Ázii. V prepočte na naše jeho cena vychádza na zhruba 420 €. Neskôr by sa mal HTC U11 EYEs objaviť aj na ďalších trhoch, no na oficiálne potvrdenie si ešte musíme počkať.

ZdrojHTC

Komentáre k článku