HTC Rezound v USA s HD displejom a 1,5 GHz procákom

Po týždňoch čakania HTC predstavilo svoj nový vlajkový model na najbližšu sezónu. HTC Rezound sa ako prvý predstaví v USA a verím, že sa v čo najkratšom čase objaví modifikovaný aj pre siete európskych operátorov. Ponúkne jemnejší displej než iPhone 4S, silný 1,5 GHz procesor alebo dobalenú obrovskú 16 GB microSDHC kartu. Samozrejme, že Beats Audio zanechali svoje slúchadlá aj pri tomto modeli.

HTC Rezound

Jemnejší než iPhone

Spoločnosť HTC predstavila už druhý smartfón, ktorý je odetý do červeno-čiernych farieb, symbolizujúcich spoluprácu so značkou Beats Audio. Pre tento krát použije HTC obdobné tvary ako pri HTC Sensation XE s výnimkou zadného krytu. Potencionálny zákazník si môže vybrať z troch farebných variácií „chrbta“ nového HTC červenú, čiernu alebo fialovú. Zdá sa, že zadnú časť bude mať HTC Rezound celoplastovú a nie kovovú. Inštalovaný 4,3“ displej stále používa technológiu S-LCD, no rozlíšenie pokročilo. Aj HTC sa zaraďuje k výrobcom s HD displejom (1 280 x 720 bodov). Jemnosť dosahuje úctyhodné číslo 342 ppi, a tým prekonáva iPhone 4 či iPhonue 4S. Operačný systém zastupuje Android vo verzii 2.3.4 s nadstavbou HTC Sense a už po novom roku sa aktualizuje na najnovší Android 4.

HTC Rezound

Výborná výbava

Hárdvérové osadenie je na špičkovej úrovni. Srdcom je 1,5 GHz dvojjadrový procesor od spoločnosti Qualcomm. Operačná pamäť RAM sa vyšplhala na už štandardný 1 GB. Vnútorné úložisko disponuje celkom 16 GB miesta. Navyše v balení si zákazníci nájdu microSDHC kartu s ďalšími 16 GB, výborne HTC. Fotoaparát s rozlíšením 8 Mpx dokáže zachytávať FullHD video (1 080p) s 30 snímkami za sekundu. Pomáhať si pritom môže aj prisvetlovacou LED diódou. Sekundárna kamera používa 2 Mpx čip. Keďže tento telefón nie je prímárne určený na európsky trh, pracuje len v sieťach CDMA a LTE. Okrem toho poskytuje pripojenie na Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, ovláda DLNA či funkciu Wi-Fi hot spot. Bluetooth 3.0, s A2DP, FM rádio s RDS či GPS sú v high-end segmente samozrejmosťou. Čerešničkou na torte sú dodávané značkové slúchadlá Beats Audio s upraveným zvukovým výstupom na HTC Rezound. Batéria dosahuje kapacitu 1 620 mAh, ktorá by na jeden deň mala vystačiť. Namerané rozmery dosahujú 129 x 65,5 x 13,7 mm. V predaji sa objaví už tento mesiac za sumu približne 220 Euro na dvojročný kontrakt. Cena nedotovaného zariadenia nebola oznámená.

HTC Rezound

Foto: HTC

Komentáre k článku