HTC EXODUS 1 – smartfón pre kryptomeny kúpite za kryptomeny

ZDROJ | HTC

HTC po čase odhalilo už dávno avizovaný smartfón pre fanúšikov a majiteľov kryptomien a zvýšenej bezpečnosti. HTC EXODUS 1 je tak prvým smartfónom sveta, ktorý bude podporovať blockchain a teda i krytpomeny. O niečo podobné sa snažia aj kúsky od Sirin Labs či Sikur, no tie stále nezoženiete.

HTC U12+, starší súrodenec HTC EXODUS 1. ZDROJ | HTC

HTC Exodus má byť prvým smartfónom sveta, ktorý poskytne oddelenú zónu mimo OS Android s Edge Sense 2, v ktorej bude možné ukladať kľúče od krypto peňaženiek, NFT cenností a do budúcna aj kľúčov pre ďalšie dáta v blockchaine. HTC EXODUS 1 má tiež disponovať systémom na obnovenie kľúčov Social Key Recovery pre prípad ukradnutia alebo stratenia smartfónu. Kľúče v hardvérovej či softvérovej peňaženke nie je dobré stratiť, pretože sa k nim už nie je možné dostať.

HTC to vyriešilo dosť zvláštne. Na obnovenie dát cez Social Key Recovery budete potrebovať niekoľko príbuzných a známych, ktorí si budú musieť nainštalovať appku na správu kľúčov. Následne im algoritmus pridelí časti seedu a v prípade, že budete potrebovať obnoviť dáta, appka si ich od známych stiahne. Čo sa však stane v prípade, že niektorý zo známych či rodinu túto appku už nebude mať? Alebo hneď viacerí z nich? Uvidíme časom.

Smartfón sám o sebe ponúkne 6-palcový QHD displej s pomerom strán 18:9 a bez výrezu. Zadná strana je polopriesvitná a obsahuje aj dvojicu šošoviek 16 Mpx fotoaparátov. Nad displejom je duálny 8 Mpx fotoaparát. V tele je osadený Snapdragon 845 s osmičkou jadier, grafikou Adreno 630 a 6 GB RAM.

K dispozícii je 128 GB interná pamäť. Telo je navyše odolné voči vode a prachu (IP68). Všetko toto živí 3 500 mAh batéria s USB-C nabíjaním. Žiaľ, ďalšie parametre či dokonca zábery HTC zatiaľ nezverejnilo. Smartfón sa však v mnohom podobá na model HTC U12+.

ZDROJ | HTC

HTC EXODUS 1 je tiež prvým smartfónom, ktorého cena bude lietať ako na húsenkovej dráhe. Smartfón si totiž môžete predobjednať cez web výrobcu za 0,15 BTC aelbo 4,78 ETH. Či HTC plánuje neustále upravovať ceny podľa aktuálnej situácie cien daných kryptomien nie je známe.

 

ZdrojHTC

Komentáre k článku