HTC ešte žije a vracia sa na indický trh s novým smartfónom HTC Wildfire X

ZDROJ | HTC

HTC v počiatkoch smartfónov patrilo medzi najväčších hráčov, no dnes sa už častejšie skloňuje v súvislosti s virtuálnou realitou. Spoločnosť to však ešte nevzdáva a vracia sa na indický trh s novým smartfónom HTC Wildfire X.

Je to len niečo málo cez rok, čo spoločnosť HTC oznámila odchod z indického trhu so smartfónmi a teraz je pripravená na návrat. O veľkom comebacku však hovoriť nemôžeme a to hneď z viacerých dôvodov.

Smartfón HTC Wildfire X totiž nie je tak celkom dychberúca vlajková loď a dokonca ho údajne nevyrába ani samotné HTC. Výrobu nového modelu si podľa portálu GSMArena vzala na plecia čínska spoločnosť InOne Smart Technology, ktorá si odkúpením licencie zabezpečila právo na výrobu a predaj smartfónov značky HTC na indickom trhu.

ZDROJ | HTC

Prvý takýto počin v sebe ukrýva čipset Helio P22 s 3 GB RAM a interným úložiskom s kapacitou 32 GB v základnej verzii, alebo 4 GB RAM a až 128 GB interné úložisko v drahšej verzii.

Pozrite siHTC Vive Focus Plus má nové ovládače nielen pre hranie hier

Vďaka microSD slotu je možné internú pamäť rozšíriť o ďalších 256 GB. Operačným systémom je samozrejme Android 9.0 Pie. Batéria má štandardnú kapacitu 3 300 mAh.

ZDROJ | HTC

Z prednej strany by ste HTC Wildfire X zrejme nerozoznali od stovky ďalších ázijských smartfónov. Môže za to 6,2” displej s HD+ rozlíšením, ktorý využíva masívne rozšírený dizajn s miniatúrnym výrezom v tvare kvapky, v ktorom sa ukrýva 8-megapixelový selfie fotoaparát.

ZDROJ | HTC

Pomerne tuctový je aj dizajn zadnej strany, na ktorom sa nachádza snímač odtlačkov prstov a trojitý fotoaparát. Hlavnú rolu hrá 12-megapixelový senzor doplnený o 8-megapixelový teleobjektív s dvojnásobným optickým priblížením a 5-megapixelový hĺbkový senzor používaný pre tvorbu bokeh efektu.

ZDROJ | HTC

Čo však konečne HTC Wildfire X odlišuje od konkurencie, je príslušenstvo “MyBuddy”, ktoré nájdeme v balení spolu so smartfónom. Toto príslušenstvo dokáže spustiť hlasný alarm, aktivovať zdieľanie polohy používateľa s rodinou a priateľmi a prenášať obraz a zvuk v prípade, že sa používateľ ocitne v nebezpečnej situácii. Okrem toho je ho možné použiť aj na nájdenie smartfónu v prípade straty na krátku vzdialenosť.

ZDROJ | HTC

Základná verzia HTC Wildfire X bude na indickom trhu začínať na cene 140 eur. Variant s väčšou internou a operačnou pamäťou bude stáť zhruba 175 eur. V tento cene je navyše zahrnutá aj polročná záruka na akékoľvek nechcené poškodenie bez potreby udania dôvodu. Predaj bude spustený už 22. augusta, pričom na úvod bude cena oboch variantov o zhruba 13 eur nižšia.

ZdrojGSMArena,HTC

Komentáre k článku