HTC Desire 12s – taiwanská novinka za ľudovú cenu

ZDROJ | HTC

Pár dni pred Vianocami taiwanská firma HTC prekvapivo predstavila novinku HTC Desire 12s. Tá neponúka žiadnu revolúciu, ale bežný štandard za rozumnú cenu.

https://www.youtube.com/watch?v=etznMcCjaME

Značka HTC má najlepšie dni už dávno za sebou, no napriek tomu sa príležitostne dočkáme zaujímavých oznámení, ktoré prekvapia. O novinke HTC Desire 12s sa to však úplne povedať nedá.

ZDROJ | HTC

Pozrite siHTC Vive Pro McLaren – limitovaná edícia VR headsetu pre fanúšikov Formule 1

Pôjde o nižšiu triedu smartfónu, ktorý ponúka 5,7″ HD+ displej s rozlíšením 720 x 1 440 px. Použité materiály tvorí najmä plast.

Vo vnútri novinky nájdeme Snapdragon 435, 3 GB RAM a 32 GB úložisko. Dostupná by mala byť aj verzia s 4 GB RAM a 64 GB úložiskom. Nechýba podpora pre microSD kartu.

Smartfón HTC Desire 12s disponuje 13 Mpx fotoaparátom s LED bleskom a 13 Mpx webkamerou, aby aj selfie fotografie vyzerali dobre. Zadnú časť navyše zdobí čítačka odtlačku prstov. Celkom zaujímavo je riešený zadný fotoaparát, ktorý spolu s LED bleskom nie je umiestnený v strede ale v ľavej časti smartfónu.

ZDROJ | HTC

Pozrite siHTC EXODUS 1 – smartfón pre kryptomeny kúpite za kryptomeny

O výdrž batérie sa stará 3 075 mAh batéria s podporou pre rýchlo-nabíjanie. Systém beží na Android 8.1 Oreo s nadstavbou HTC Sense UI. Novinka je dostupná na Taiwane v čiernom, striebornom a červenom spracovaní za cenu 5 990 taiwanských dolárov čo je približne 170 eur vo verzii s 3 GB RAM a 32 GB úložiskom. Za verziu so 4 GB RAM a 64 GB úložiskom zaplatíte 6 990 taiwanských dolárov čo je 199 eur.

Nevýhodou novinky HTC Desire 12s je, že je dostupná iba ako lacný smartfón pre Taiwan. O dostupnosti pre ostatné krajiny zatiaľ informácie nie sú. Napriek tomu, že ide o lacný smartfón, pravdepodobne veľkú revolúciu neurobí, keďže neprináša absolútne žiadnu pridanú hodnotu a aj za podobnú cenu si môžete kúpiť lepšie konkurenčné modely.

ZdrojHTC

Komentáre k článku