HTC 5G Hub – hybridný multifunkčný tablet do vašej domácnosti

ZDROJ | HTC

Niekedy známy výrobca smartfónov z Číny sa momentálne venuje iným zariadeniam. Jednou z čerstvých noviniek je HTC 5G Hub, ktorú spoločnosť ukázala na výstave MWC 2019.

V spolupráci s firmou Sprint tak vzniklo zaujímavé zariadenie, ktoré má v sebe zabudovaný 5″ Android tablet. Ten sa bude dať využívať na komunikáciu s Google Assistantom a tiež na ďalšie funkcie.

https://www.youtube.com/watch?v=SGeNk9FiJMI

Pozrite siHTC VIVE Cosmos sa pripojí k počítaču aj smartfónu, bezdrôtovo

Celý systém beží na operačnom systéme Android Pie a vo vnútri sa nachádza procesor Snapdragon 855. V rámci modemu Snapdragon X50 5G môžete využiť zariadenie na sťahovanie súborov rýchlosťou 2,3 Gbps. Vnútro zariadenia dopĺňa 4 GB RAM a 32 GB úložisko.

Hlavnou devízou je funkcia mobilného hotspotu, ktorý bude šíriť 5G sieť a do ktorého sa bude môcť pripojiť až 20 používateľov súčasne. 5G pripojenie poskytne dostatočne silné pripojenie na podporu streamovania 4K Ultra HD videa.

O výdrž HTC 5G Hub sa postará 7 660 mAh batéria, ktorá by mala zabezpečiť celodenný chod systému. To však bude závisieť od počtu pripojených používateľov. Zároveň keďže 5G sieť zatiaľ reálne spustená nie je, energetickú spotrebu môžeme iba odhadnúť. Samozrejmosťou je využitie Hubu na nabíjanie smartfónu.

ZDROJ | HTC

Pozrite siVR headset HTC Vive Pro Eye viete ovládať očami

Hlavným cieľom zariadenia je priniesť rýchlu 5G sieť pre smartfóny, ktoré nemusia disponovať špeciálnymi technológiami podporujúcimi 5G sieť. Zároveň môžete túto sieť využiť na náročnejšie operácie ako napríklad sťahovanie filmu či využívanie rozšírenej alebo virtuálnej reality.

Keďže má Hub aj microSD slot až do 2 TB, môžete ho využiť aj ako úložisko pre vaše fotky či videá zo smartfónu. HTC 5G Hub by mal byť dostupný v prvom polroku 2019, no presný dátum ani cena zatiaľ oznámená nebola.

O BEZPEČNOSŤ DÁT NAŠICH REDAKTOROV POČAS MWC 2019 SA STARÁ ESET.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2019 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Lenovo (Slovakia), ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone, a zároveň sa starajú o ich dátové spojenie.

ZdrojHTC

Komentáre k článku