Hrúbka čiary ceruzky FiftyThree prestáva byť problémom

Zavetriť informácie o šikovnej FiftyThree Pencil ceruzke a aplikácii Paper pre iPad sme mohli už takmer v závere minulého roka. Písali sme o tom aj na našom webe.  Aj keď tento spôsob zatiaľ nedokáže v plnej miere nahradiť profesionálne grafické tablety a perá napríklad od spoločnosti Wacom, so svojim vývojom nezaostáva. Vyriešili dámy a páni z „päťdesiattrojky“ problém s intenzitou čiary, ktorú pri bežných grafických tabletoch dosiahneme pomocou prítlaku?

Aj keď oficiálnej verzie tohto produktu aj s inováciou sa dočkáme až v jeseni tohto roku, vývojári z tejto spoločnosti našli spôsob, akým v aplikácii Paper dosiahnuť rôznu intenzitu čiar bez akejkoľvek zmeny nastavení hrúbky čiary. Ako? Môže za to inovácia spomínanej FiftyThree ceruzky fungujúcej pomocou technológie Bluetooth. Spomínaný problém aspoň do určitej miery vyriešili úpravou kresliacej hrany ceruzky. Špičkou ceruzky nakreslíte tenšie čiary, šikmé hrany sa postarajú o hrubšie línie. Táto novinka by mala zaznamenať prínos nielen z vizuálneho hľadiska. Tým, že nebudete musieť hrúbku čiary zakaždým prepínať v aplikácii, si ušetríte vlastný čas aj potenciálnu mrzutosť.

FiftyThree stylus

Ukážka jednoduchej zmeny inovovaného stylusu FiftyThree Pencil zmenou polohy hrany ceruzky.

Stylus Pencil je ideálne používať v aplikácii Paper, ktorá však funguje len na operačnom systéme iOS. V rovnaký čas, na jeseň tohto roku bude na verejnosť oficiálne vypustený aj iOS 8. Ak ste nadšencom tejto vynaliezavej ceruzky, budete ju môcť na tomto systéme vyskúšať. iOS 8 by mal túto inováciu podporovať a dúfame, že nebude žiadny problém s ich kompatibilitou. Ak ste však nedočkavý, ceruzku si môžete zabezpečiť už teraz. Pohybuje sa približne v cenách v prepočte od 43 do 55 eur.

Foto: FiftyThree

Komentáre k článku