HP Z8, Z6 a Z4 – nadupané desktopy, ku ktorým má HP aj ultra-širokouhlý monitor

Umelá inteligencia, virtuálna realita, 3D modelovanie… To všetko potrebuje poriadny výkon a HP to dobre vie. Na tento účel prináša tri nové desktopy, ktorých výkon bude stačiť na niekoľko rokov dopredu a jeden ultra-širokouhlý monitor s poriadnou uhlopriečkou.

https://youtu.be/ugagpljYECY

Najsilnejší HP Z8 G4 Workstation podporuje maximálne až 3TB RAM, ktorá sa dá naskladať do 24 slotov. Pripravený je aj na dve Intel Xeon procesory, dve M.2 SSD a dve grafické karty NVIDIA Quadro. Takáto konfigurácia nemá problém pracovať s 3D simuláciami či strihom 8K videa.

Pozrite siHP OMEN X – Nový herný notebook pripravený na pretaktovanie

Na prídavné komponenty je k dispozícii 9 PCIe slotov. Všetky komponenty utiahne 1 700 Wattový zdroj. Šasi je navrhnuté tak, aby sa ku všetkým komponentom dalo dostať aj bez použitia náradia. HP Z8 G4 bude v predaji od októbra za 2 439 dolárov.

ZDROJ | HP

Pozrite siAcer dopĺňa svoje herné portfólio o doteraz najvýkonnejší desktop

Prostredná verzia HP Z6 G4 Workstation je trochu menej extrémna, no aj tak ponúka maximálne 384 GB RAM, dve M.2 sloty. HP Z6 bude v predaji od októbra za 1 919 dolárov. Najnižšia verzia HP Z4 G4 Workstation je určená pre masy a ponúka miesto len na jeden Intel Xeon procesor. Aj v tejto verzii nájdeme duálny 1GbE ethernet, dva M.2 sloty a dva USB 3.1 porty typu C. HP Z4 sa do predaja dostane až v novembri za 1 239 dolárov.

ZDROJ | HP

K poriadnemu desktopu patrí aj poriadny monitor. HP Z38c je zahnutý 37,5-palcový monitor s pomerom strán 21:9 a rozlíšením 3840 x 1600 pixelov. Sklon sa dá nastaviť od -5 stupňov do +20 stupňového uhlu. HP Z38c displej je už v predaji za cenu 1 199 dolárov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojHP

Komentáre k článku