HP Z VR – Virtuálna realita v ruksaku mieri do firiem

ZDROJ | HP

Len nedávno predstavila spoločnosť HP počítač v ruksaku OMEN X Compact Desktop ktorý určený na hranie VR hier v pohybe. Dnes prichádza HP novou verziou počítača s názvom Z VR určeným na nasadenie do podnikov.

ZDROJ | HP

Nová verzia Z VR prichádza v elegantnejšom jednofarebnom dizajne, ktorý sa zbavuje hráčskych výrazných prvkov. Zmenil sa ale aj hardvér, ktorý má s hráčskou verziou spoločný len procesor Intel Core i7 generácie Kaby Lake.

Pozrite siOMEN X Compact Desktop – virtuálna realita na chrbát ide do predaja

Namiesto grafickej karty GTX 1080 tentoraz zvolilo HP grafiku Nvidia Quadro P5200 s pamäťou 16 GB, určenú pre profesionálov. Podľa HP bude Z VR prvý počítač na svete s touto grafickou kartou. Maximálna konfigurácia počítača bude mať 32 GB RAM a 1 TB internej pamäte. V počítači je predinštalovaný Windows 10 Pro. Z VR sa dá použiť aj ako stolný počítač vďaka pribalenej dokovacej stanici.

ZDROJ | HP

S hardvérom určeným pre profesionálov prichádza vždy aj vysoká cena. V najnižšej konfigurácii bude Z VR stáť 3 299 dolárov. V predaji bude od septembra.

Okrem toho tento rok HP otvorí trinásť VR centier, kde si potenciálni zákazníci môžu pozrieť využitie virtuálnej reality v rôznych oblastiach. V Európe budú tieto centrá v Štokholme, Londýne, Paríži, Barcelone a Böblingene.

Pozrite siHP sa môže pochváliť dvoma novými All-in-One zariadeniami

Tým ale HP s oznámeniami o virtuálnej realite dnes nekončí. Oznámili totiž program HP Mars Home Planet na ktorom spolupracujú s firmami NVIDIA, Technicolor, Fusion, Autodesk, Launch Forth a HTC Vive. Spolu chcú simulovať aké by to bolo mať miliónovú ľudskú populáciu na Marse.

https://youtu.be/0zytEHXsbzY

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojHP

Komentáre k článku