HP VR Backpack G2 – ďalší ruksak s počítačom pre virtuálnu realitu

HP predstavilo ďalší ruksak so zabudovaným počítačom, ktorý má slúžiť hlavne na bezdrôtovú virtuálnu realitu. Totiž kým sa nedočkáme kvalitného bezdrôtového prenosu obrazu do VR okuliarov, tie potrebujú byť spojené s počítačom káblom. Ten ale sťažuje pohyb v priestore.

ZDROJ | HP

HP počítačové ruksaky vyvíja už niekoľko rokov. Prvý reálny s logom OMEN sme videli ešte v roku 2016, neskôr sa objavili ďalšie a ďalšie. Ten najnovší, HP VR Backpack G2, má opäť lepšiu výbavu a menšie rozmery.

Vo svojej podstate je nový Backpack klasickým stolným počítačom s výkonným hardvérom, ktorý dokáže pohodlne živiť VR okuliare a hlavne VR softvér či hry. Okrem toho má ale špeciálny tvar a kotvy, ktorými sa uchytáva na ruksakovú konštrukciu. V spodnej časti je pritom miesto na batérie, ktoré je možné vymieňať za chodu – vždy funguje iba z jednej.

ZDROJ | HP

Jedna batéria pritom zvládne živiť počítač zhruba hodinu. V balení sú dve. S oboma je hmotnosť ruksaku takmer 5 kg. Nosiť to celý deň nie je asi nič-moc, ale pár hodín je to určite jednoduchšie, ako sa trápiť s káblami. Okrem batérií je v balení aj stojan, s ktorým je z G2-ky stolný počítač.

Pozrite siOMEN X Compact Desktop – virtuálna realita na chrbát ide do predaja

ZDROJ | HP

HP do vnútra osadilo Intel Core i7 8. generácie, 32 GB RAM a grafiku NVIDIA RTX 2080. K dispozícii má byť aj 256 GB SSD, ktoré možno rozšíriť na 1 TB. HP tvrdí, že G2-ka je tak o 28% výkonnejšia, ako predošlý model. Zároveň má byť o štvrtinu lepší aj grafický výkon.

Novinka sa do predaja dostane v lete s cenou začínajúcou na sume takmer 3 300 dolárov. Cena pre náš trh zatiaľ nie je známa. Ruksak pritom nie je určený výhradne pre hráčov, ale aj profesionálov o čom svedčí aj výrazné Z na zariadení.

 

ZdrojHP

Komentáre k článku