Videli sme nový Windows 10 phablet od HP

Spoločnosť HP, ktorá ako keby vstávala z popola dnes v Bratislave ukázala svoj očakávaný Windows 10 phablet – HP Elite X3. Bude dostupný aj so špeciálnym dockom a možnosťou prepojenia na externý notebook.

HP_novinky_2016_22

HP ukázalo na svojej tlačovke celé portfólio noviniek. Nechýbali nové konvertibilné Paviliony, alebo zaujímavé herné delo HP OMEN. Nás však zaujal práve očakávaný phablet – HP Elite X3. Ten bude podporovať Windows 10 a bude sa môcť prepájať s monitorom PC, alebo špeciálnym laptopom.

HP_novinky_2016_21

Pozrite siOMEN – nové herné stroje od HP aj s Ultra HD a VR

HP_novinky_2016_20

Pozrite siHP Elite x3 – Windows 10 phablet s dockom a externým notebookom

HP_novinky_2016_15

Pozrite siZNAČKY | História a súčasnosť novátorskej spoločnosti Hewlett-Packard

Zaujímavý bude aj laptop, ktorý nebude mať žiaden hardvér okrem klávesnice, takže bude slúžiť len ako rozšírenie pre phablet. Bude sa predávať samostatne. Keď napríklad pôjdete na služobnú cestu, zoberiete si HP Elite X3 phablet, laptop a v prípade potreby si ich prepojíte. Laptop budete využívať ako normálny prenosný počítač s Windows 10.

HP_novinky_2016_14

O prepojenie sa bude starať služba Continuum, ktorá zabezpečí plynulý prechod z phabletu na laptop. Interná pamäť je 64 GB s možnosťou rozšírenia. Ďalej bude mať štvorjadrový procesor a 4 GB SDRAM.

HP_novinky_2016_11

Uhlopriečka displeja Gorilla Glass 4 bude mať 5,95 palca. Základným príslušenstvom k phabletu bude HP Desk Dock, ktorý vám prenesie obrazovku na monitor.

Dotyková plocha phabletu bude zároveň slúžiť aj ako pohybový kurzor miesto myšky. Nie je to síce úplne pohodlné, no ako novinka určite poteší.

HP_novinky_2016_10

Tento balík by mal byť doplnený aj o špeciálny nástroj HP WorkSpace. V akcii sme ho žiaľ vidieť nemohli, no po vydaní na jeseň by mal obsahovať podporu pre prvé aplikácie ako napríklad nástroje Office. Nevýhodou však je, že bude platený.

Cena samostatného phabletu bude 839 €. Phablet aj s dokovacou stanicou vás vyjde na 875 €. Novinky by mali na slovenský trh doraziť v auguste.

Pozrite siHP chystá PC v ruksaku zabezpečujúce VR zážitok kdekoľvek

ZdrojHP

Komentáre k článku