HP t410 nepotrebuje zdroj ani elektrickú zásuvku

Nové ultrabooky a notebook pre biznis klientelu neboli jedinými prekvapeniami, ktoré si pre nás spoločnosť HP počas Global Influencer Summitu 2012 v Šanghaji prichystala. Svetlo svetla totižto uzrel aj prvý biznis all-in-one počítač HP t410, ktorý pre napájanie nepotrebuje elektrickú zásuvku.

HP t410 all-in-one

Spoločnosť HP má už s počítačmi typu all-in-one dlhšie skúsenosti. Príkladom za všetky je profesionálna stanica HP Z1. Posledný model, je však predsa len v niečom iný. HP t410 Smart Zero Client vznikol spoluprácou spoločností HP a 3M a zaujať má najmä biznis zákazníkov. Jeho odlišnosť totižto spočíva v riešení PoE (Power-over-Ethernet). Vďaka tomuto riešeniu nepotrebujete napájací kábel a prenos dát, rovnako ako aj samotné napájanie systému sa vykonáva cestou Ethernet káblu. Vďaka tomuto riešeniu sa môže HP t410 pochváliť aj vynikajúcou spotrebou energie, ktorá sa pohybuje na hranici 13 W. Jeho využitie však nebude v domácnostiach. t410 sa totižto bude ako ryba vo vode cítiť najmä vo firemnom prostredí, kde ho využijú spoločnosti ako klienta pre virtualizovanie operačného systému. K tomu je prispôsobená aj možnosť automatického nastavenie. Tá sa postará o to, že okamžite po pripojení do siete t410 vyhľadá existujúce prostredie a nastaví všetko potrebné. Správcom prostredí Citrix, Microsoft, alebo WMvare by to malo značne uľahčiť prácu.

HP t410 all-in-one

Užívatelia tohto klienta budú mať k dispozícii LED displej s uhlopriečkou 18,5“ a rozlíšením 1 366 x 768 bodov. Príspevok spoločnosti 3M vo vývoji sa okrem iného podpísal aj na vysokom jase monitora, ktorý dosahuje úrovne 200 nitov. Vzhľadom na to, že sa jedná o virtuálneho klienta a nie kompletný stolový počítač, nemôžete očakávať závratné technické parametre. HP t410 si teda vystačí s procesorom Texas Instruments CortexTM-A8 s taktom1 GHz, ktorému bude pomáhať 1 GB DDR3 RAM. Wi-Fi, alebo Bluetooth sa v takýchto zariadeniach nevyskytuje a tak si svoje periférie budete môcť pripojiť pomocou jedného zo štvorice USB 2.0 portov a samozrejme už cez spomínaný Ethernet konektor, ktorý dopĺňa aj dvojica 3,5 mm audio konektorov pre pripojenie mikrofónu a slúchadiel. Pýtate sa kde môže mať takého riešenie využitie? Jednou z množstva možností sú napríklad call centrá rôznych spoločností, ktoré používajú jeden centrálny operačný systém s jeho následnou virtualizáciou na ostatné zariadenia v sieti. Cena a ani dostupnosť HP t410 doposiaľ zverejnená nebola.

HP t410 all-in-one

Za pozvanie redaktora na Global Influencer Summit 2012 ďakujeme spoločnosti HP.

Foto: HP, Techbox

Komentáre k článku