HP Sprocket vás opätovne naučí tlačiť fotografie

V dnešnej dobe, kedy každý používateľ vytvára veľmi veľa fotografií až prekvapivo veľké množstvo fotografií končí maximálne na sociálnych sieťach, prípadne v digitálnych albumoch.

https://youtu.be/SkW9EFV409A

Pomerne malé množstvo fotografií sa dočká hardvérovej podoby, ktorá predstavuje tlač fotografií. HP chce tento trend zmeniť, k čomu by spoločnosti mala pomôcť najmä nová prenosná tlačiareň HP Sprocket.

Tlačiareň zaujme určite svojimi rozmermi, keďže sa skutočne jedná o prenosnú tlačiareň, ktorá používa technológiu bez atramentu. Výsledné fotografie majú rozmer 5 x 7,6 cm, takže sa ani zďaleka nedá hovoriť o kvalitnej profesionálnej tlači. Pre ňu však tlačiareň Sprocket ani nie je určená.

Jej cieľom je totiž zabaviť najmä mladých ľudí, ktorí ocenia možnosť rýchlej tlače kdekoľvek sa budú nachádzať. Tlačiareň sa totiž ovláda prostredníctvom aplikácie vo vašom Android, alebo iOS smartfóne.

Fotografie môžete navyše priamo v aplikácii aj upraviť a pridať im rôzne filtre, alebo rámčeky. Aj pre tento dôvod ocenia možnosti, ktoré táto malá tlačiareň poskytuje najmä mladý ľudia.

Pozrite siHP Sprocket 2-in-1 – štýlový konkurent pre Polaroid

Jednoducho nech sa nachádzate kdekoľvek, môžete veľmi rýchlo vytvoriť fotografiu na svojom smartfóne a okamžite ju vytlačiť. Priateľom tak môžete odovzdať vydarenú spomienku v podobe fotografie.

Papier, ktorý sa na tlač fotografií používa je navyše z jednej strany samolepkou, takže si môžete vytlačené fotografie rovno kdekoľvek nalepiť.

Tlačiareň HP Sprocket sa predáva za cenu 129 €, pričom priamo v balení nájdete aj 10 papierikov na vytlačenie fotografií. Následne si môžete za 13 € dokúpiť ďalšie balenie, ktoré obsahuje 20 papierikov na tlačenie.

Okrem toho na náš trh spoločnosť HP prináša aj svoje nové zariadenia v oblasti PC. Už štvrtá generácia HP Spectre X360 predstavuje 2 in 1 zariadenie, ktoré zaujme najmä vyššou výdržou na jedno nabitie.

HP sa vo svojich materiáloch chváli výdržou až 16,5 hodiny. Navyše nový HP Spectre X360 13 ponúkne aj displej s ochranou voči čítaniu zboku, ktorú HP označuje ako Sure View.

Pozrite siVylepšený HP Spectre x360 s novými procesormi a dlhšou výdržou

Priamo na displeji je totiž použitá špeciálna 3M fólia, ktorá znižuje pozorovací uhol a tým chráni vaše súkromie.

Snímač odtlačkov je v tomto prípade umiestnený na bočnej strane, takže je ľahko dostupný pri všetkých možných polohách používania.

Štartovacia cena HP Spectre X360 bude v základnej konfigurácii 1 139 € (Intel i5 8-th generácia, 128 GB SSD, 8 GB RAM, 13,3“ Full HD).

Druhým zariadením, ktoré  HP prináša na náš trh je model HP Spectre 13, ktorý predstavuje bežný ultrabook. Jeho hmotnosť je iba 1,1 kg.

Pozrite siHP Spectre 13 – druhá generácia ponúkne procesor Intel Core U

Displej poskytne uhlopriečku 13,3“ a rovnako ako model X360 aj v tomto prípade nechýba technológia HP Sure View, ktorá ochráni zobrazenie na displeji pred nechcenými pohľadmi.

HP Spectre 13 ponúkne výdrž na úrovni 11,5 hodín, ale poteší aj technológiou pre rýchle nabíjanie. Za 30 minút je totiž integrovanú batériu možné dobiť na 50 % kapacity.

Miernym obmedzením je v tomto prípade použitie len USB-C portov. Cena nového HP Spectre 13 bude začínať na 1 329 € (Intel i5 8-th generácia, 8 GB RAM, 128 GB SSD, Full HD,).

Komentáre k článku