HP Sprocket 2-in-1 – štýlový konkurent pre Polaroid

ZDROJ | HP

HP si pre nás pripravilo zaujímavý fotoaparát. Nielenže zaujme milým a neopozeraným dizajnom, ale dokáže fotky rovno aj tlačiť. Privítajte HP Sprocket 2-in-1.

HP už minulý rok vydalo Sprocket tlačiareň na fotky, ktorú ste si pripojili cez smartfón a po odfotení ste si mohli následne fotku vytlačiť pomocou Sprocket aplikácie.

Tento rok však HP pridalo k tlačiarni aj foťák, takže smartfón už nepotrebujete. Môžete ho však využiť na úpravu fotiek pred vytlačením. Sprocket 2-in-1 dokáže vytlačiť fotky o rozmere 5 x 7.6 cm.

ZDROJ | HP

Pozrite siPolaroid ožíva s novým instatným fotoaparátom OneStep 2

Spomínaná aplikácia však dostala aktualizáciu, ktorá umožní fotiť rozšírenú realitu AR. Vráťme sa ale k Sprocket 2-in-1.

Fotoaparát funguje ako klasický Polaroid, teda na špeciálny Zink papier, ktorý si musíte dokupovať. Foťák však disponuje aj slotom pre SD kartu, takže si fotky môžete preniesť aj do počítača.

Zaujímavou funkciou vytlačených fotiek je „Relive Memories“, ktorá umožňuje do fotiek ukryť video alebo fotku z konkrétneho dňa, ktoré si môžete prezrieť po naskenovaní cez HP aplikáciu. Pravdepodobne pôjde o sken QR kódu alebo niečoho podobného.

ZDROJ | HP

Pozrite siPolaroid Snap Touch – instantný foťák s dotykovým displejom

HP okrem fotoaparátu Sprocket 2-in-1, vydalo aj väčšiu tlačiareň na fotky, ktorá tlačí až o 30 % väčšie fotografie než pôvodný Sprocket. Cena tejto väčšej tlačiarne je 149,99 dolárov. Cena fotoaparátu HP Sprocket 2-in-1 je 159,99 dolárov.

Pre porovnanie, Polaroid Snap fotoaparát stojí 99,99 dolárov. Treba tiež spomenúť, že do oboch zariadení je potrebné si dokupovať spomínaný papier, ktorý tiež nie je najlacnejší.

Cena balíčku na 20 fotiek stojí 9,99 dolárov a balíčku na 50 fotiek vás bude stáť 25 dolárov. Napriek tomu sa však jedná o šikovný gadget, ktorý je vhodný aj ako darček pre tých, ktorí milujú fotky.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojHP

Komentáre k článku