HP Spectre x360 15 – štýlový hybrid dostáva 4K UHD OLED displej a nový hardvér

ZDROJ | HP

HP osviežilo svoj 15“ notebook Spectre x360, ktorý sa tak spolu s novým hardvérom dočkal aj radikálneho zmenšenia konštrukcie až o 13 %.

HP kopíruje minuloročný vzorec a na výstavu CES v Las Vegas si opäť prinieslo iba väčší variant štýlového notebooku HP Spectre x360. Ten si už rovnako, ako 13“ model budete môcť kúpiť aj vo verzii s 4K UHD OLED displejom. Jeho vzhľad však už vďaka novej infračervenej webkamere nebudú kaziť hrubé čierne rámčeky. Ich odstránením sa notebook zmenšil o celých 13 %.

ZDROJ | HP

Samotné OLED panely vynikajú v schopnosti zobrazovania skutočnej čiernej farby vďaka selektívnemu podsvieteniu. HP však nový Spectre x360 obohatilo ešte aj o technológiu True Black HDR. Či ide o skutočne prínosnú technológiu, alebo iba o marketingovú nálepku na OLED panel, budeme môcť posúdiť až po príchode notebooku na náš trh.

Pozrite siASUS viac personalizuje hráčske notebooky a myslí aj na profesionálov

S príchodom novej webkamery HP Spectre x360 neprišiel o tzv. „kill switch“, ktorý používateľom umožňuje okamžité vypnutie webkamery posunutím jedného prepínača. Tento prepínač tentokrát doplní aj klávesa pre rýchle vypnutie mikrofónu, aj keď v tomto prípade pravdepodobne ide iba o jeho softvérové vypnutie.

ZDROJ | HP

Zmeny samozrejme prebehli aj pod povrchom, kde tentokrát nájdeme 10. generáciu procesorov Intel Core i7 spárovanú s grafickými kartami NVIDIA GeForce GTX. V najnovšej zostave hardvéru už samozrejme nesmie chýbať ani bezdrôtový modem s podporou štandardu Wi-Fi 6 (Gig+).

ZDROJ | HP

Zatiaľ čo 13“ variant tohto modelu ponúka až 22-hodinovú výdrž batérie, používatelia túžiaci po väčšej uhlopriečke obrazovky sa budú musieť uspokojiť so 17-hodinovou výdržou. Aj v tomto prípade samozrejme ide iba o papierovú výdrž a v praxi môže byť výdrž v závislosti od vyťaženia hardvéru o niečo nižšia.

Pozrite siLenovo Yoga 5G prekvapuje podporou 5G sietí a až 24-hodinovou výdržou batérie

Do ponuky tentokrát pribudla aj možnosť príplatku za displej s anti-reflexnou vrstvou, vďaka ktorej by mal byť obsah na displeji lepšie viditeľný aj na priamom slnku.

Vynovený HP Spectre x360 15 bude na americkom trhu dostupný už v marci, v základnej konfigurácii s cenou 1 599 dolárov. Informácie o cene a dostupnosti na našom trhu zatiaľ k dispozícii nemáme.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojHP,Engadget

Komentáre k článku