HP Spectre X2 vyzýva Surface na súboj

ZDROJ | HP

Surface Pro 4 od Microsoftu sa ešte poriadne ani neohrial a už sa objavila jeho konkurencia. Spoločnosť HP totiž predstavila svoju novinku v podobe modelu Spectre X2, ten na prvý pohľad vyzerá tak ako jeho hlavný konkurent, má však slabšiu výbavu a tým pádom aj priaznivejšiu cenu.

RECENZIAHP Spectre X2 – dôstojný súper pre Microsoft Surface Pro 4

HP Spectre X2 6
ZDROJ | HP

Pozrite siMicrosoft Surface Pro 4 je o 30% rýchlejší, ako predchodca

Rovnako ako nový Surface Pro 4 aj HP Spectre X2 je zariadenie 2-in-1, takže ho môžete využívať ako plnohodnotný notebook, alebo prenosný tablet. Tabletová časť, ktorá skrýva displej s uhlopriečkou 12″ a Full HD rozlíšením disponuje aj skrytým stojanom, ktorý môžete veľmi jednoducho vyklopiť. Riešenie je však v tomto prípade iné a práve vďaka nemu sa X2 môže pochváliť hrúbkou len 8 mm.

HP Spectre X2 5
ZDROJ | HP

Rozdielom oproti novinke od Microsoftu je však na prvý pohľad pohodlnejšie pôsobiaca klávesnica. Hmotnosť Spectre X2 je pritom 891 gramov, čo je o niečo viac, ako v prípade Surface Pro 4. Ak k nemu prirátate aj klávesnicu, hmotnosť stúpne na niečo viac ako 1,2 kg. Samozrejmosťou je dotykové pero, ktoré nesie logo spoločnosti Wacom a reaguje na tlak. K zariadeniu si ho však budete musieť dokúpiť.

HP Spectre X2 3

A ako je na tom Spectre X2 po stránke hardvéru? Výber procesorov Intel je pomerne bohatý a zvoliť si môžete modely Core m3, m5 a m7. Operačná pamäť môže mať podľa toho koľko investujete kapacitu 4 GB, prípadne 8 GB. Podobná je situácia aj pri úložisku, na výber budú verzie so 128 GB, 256 GB a 512 GB SSD úložiskom.

Pre pripojenie periférií je Spectre X2 vybavený dvojicou USB-C konektorov, pričom priamo v balení nájdete aj adaptér pre pripojenie zariadení so starším USB-A rozhraním. Samozrejme nechýba čítačka na microSD karty, trojica fotoaparátov (1x 8 Mpx, 2x 5 Mpx) pre použitie s technológiou Intel RealSense. Bohužiaľ keďže fotoaparáty sú umiestnené na zadnej strane, nemôžete ich využiť s novinkou Windows Hello, ktorú priniesol Windows 10.

HP však v tomto prípade nezabudlo ani na zvuk a tak je Spectre X2 vybavený hneď štvoricou reproduktorov priamo na tablete, ktoré ešte dopĺňajú dva s logom Bang & Olufsen na klávesnici. Základný model sa začne na americkom trhu predávať za 799 USD, pričom všetky modely v USA budú vybavené LTE modemom pre operátora Verizon. Kedy a či vôbec sa novinka dostane aj na náš trh zatiaľ známe nie je.

ZdrojHP

Komentáre k článku