HP Spectre x2 2017 – luxusný a odolný tablet pre umelcov

Počas tohtoročného filmového festivalu v Cannes HP predstavilo HP Spectre x2. Je výkonný, nechýba podpora pre stylus aj reproduktory Bang & Olufsen.

https://youtu.be/2RauJv8cZDk

Novinka čerpá inšpiráciu z minuloročného modelu, ktorý sme i testovali. Nielen že je určená pre umelcov, ale aj pôsobí umeleckým dojmom. Telo je zasadené do tela tvoreného z hliníku s tmavým odtieňom striebornej, aký nájdeme i na ultrabooku HP Spectre 13. Váha sa zastavila na 1,13 kilogramoch, ktorú podrží v prípade potreby medený stojan.

recenziaHP Spectre X2 – dôstojný súper pre Microsoft Surface Pro 4

O výkon sa postará procesor Intel Core i7 siedmej generácie i grafická karta Intel Iris Plus 650. Tá zvládne údajne poháňať až dva externé monitory so 4K Ultra HD rozlíšením. Úložisko tvorí 360GB pamäť typu M.2 SSD.

Spomínaných umelcov poteší 12,3-palcový monitor s rozlíšením 3000 x 2000 s podporou funkcie Windows Ink. S tým je úzko spätý aj stylus, ktorý je samozrejme citlivý na tlak. Ako pri konkurentoch, aj tu má používateľ možnosť pripojiť klávesnicu.

ZDROJ | HP

Batéria by mala vydržať podľa výrobcu 8 hodín. HP Spectre x2 však disponuje i technológiou HP Fast Charge, ktorá sľubuje nabitie tabletu z 0 na 50% za 30 minút.

recenziaHP Spectre 13 – okúzľujúca kombinácia dizajnu a výkonu

Po stránke konektivity si používateľ musí vystačiť s portami USB-C a bezdrôtovými technológiami. Sem patrí Bluetooth 4.2 i 802.11ac 2×2 WiFi. Milovníkov filmov zabavia reproduktory od Bang & Olufsen.

ZDROJ | HP

Pre tých, ktorí chcú tabletom i fotiť HP pripravilo hneď dva snímače. Zadný s rozlíšením 13 Mpx a predný s rozlíšením 5 Mpx s podporou širokouhlého záberu i infračervenou kamerou. Tá slúži na biometrické merania a spolupracuje s Windows Hello.

recenziaHP Spectre X360 – prekvapivý hybrid s výborným výkonom

A cena? V tomto segmente nie je suma nad 1 000 € žiadnym prekvapením. HP Spectre x2 však bude stáť ešte o trochu viac, a to konkrétne 1 599 €. Novinka príde na trh už v júni s operačným systémom Windows 10.

ZdrojHP

Komentáre k článku