HP Spectre 13 – druhá generácia ponúkne procesor Intel Core U

ZDROJ | HP

HP Spectre 13 druhej generácie je teraz najtenším dotykovým laptopom na svete. Používateľom ponúkne okrem iného aj najnovší rad Intel Core procesorov.

ZDROJ | HP

HP dnes odhalilo novinky zo svojho prémiového radu pre koncových zákazníkov v podobe novej generácie laptopov HP Spectre 13 a HP Spectre X360 13. Na prvý menovaný model sa pozrieme teraz, o HP Spectre X360 budeme ešte písať.

Druhá generácia modelu dostala elegantnejší hranatejší dizajn s hrúbkou 10,4 mm, dlhšiu životnosť batérie aj hlasnejšie reproduktory. HP Spectre 13, ktorý je teraz najtenším dotykovým laptopom na svete, umožní používateľom pracovať na dotykovom Full HD displeji. Navyše HP po novom ponúkne i tu funkciu Sure View, ktorá stlačením tlačidla F2 ostatným znemožní vidieť obsah na obrazovke. Tá je ale za príplatok.

ZDROJ | HP

Zariadenie je vyrobené z CNC obrábaného hliníka a uhlíkových vlákien a bude dostupné v keramickej bielej farbe so svetlo zlatými leštenými prvkami alebo v matnej tmavej, šedo-striebornej s medenými leštenými prvkami. Ďalej má len miniatúrne rámčeky okolo displeja chráneného sklom Corning Gorilla Glass.

Reproduktory sú umiestnené nad podsvietenou plnohodnotnou klávesnicou kompletne vypĺňajúcou priestor od jedného kraja k druhému, vďaka ktorým si užívateľ vychutná čistý zvuk a pohodlné písanie.

Pozrite siHP EliteOne 1000 – prémiový all-in-one už aj od HP

Rýchly chod ponúkne najnovšia 8. generácia procesorov Intel Core i5 a i7 aj úložný priestor s možnosťou až 1TB PCIe SSD. V prípade operačnej pamäte RAM si používateľ môže navoliť 16GB LPDDR3.

ZDROJ | HP

HP Spectre 13 bude chcieť konkurencii stačiť aj po stránke výdrže batérie. Tá má ponúknuť až 11,5 hodín fungovania, tomuto údaju ale budeme veriť až keď sa sami presvedčíme. Pomôcť má aj HP Fast Charge, ktorý sľubuje nabitie z 0 na 50% za 30 minút.

Laptop HP Spectre 13 bude na Slovensku dostupný od novembra za cenu začínajúcu od 1329 €.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku