HP Reverb – Ultra HD VR headset s cenou 600 dolárov!

ZDROJ | HP

HP prekvapilo nielen novým notebookom Envy 17 s DVD mechanikou, ale omnoho viac aj novým headsetom pre virtuálnu realitu, Reverb. Nový headset ponúkne extrémne rozlíšenie displejov pre obe oči, pomerne široký pozorovací uhol a vcelku priaznivú cenu.

ZDROJ | HP

HP Reverb prekvapuje hlavne rozlíšením 2,89″ displejov vo vnútri s obnovovacou frekvenciou 90 Hz. Tie ponúknu pre každé oko rozlíšenie 2 160 x 2 160 px. Pozorovací uhol je v oboch prípadoch Frencel-asférických skiel 114°, čo tiež nie je na zahodenie.

Pozrite siMicrosoft predstavil svoje nové Mixed Reality VR zariadenia

ZDROJ | HP

Výrobca sa chváli využitím veľmi ľahkých materiálov, ktoré majú zaručiť pohodlie pri nosení. V prednej časti sú osadené dve kamery s rovnakým pozorovacím uhlom, ako sklá vo vnútri. Kamery si nájdu využitie v rozšírenej, resp. zmiešanej realite od Microsoftu. Headset Reverb bez počítača ale nefunguje. Pripája sa k nemu káblom, bezdrôtové riešenie zatiaľ nie je.

ZDROJ | HP

HP Reverb bude vyrábané v dvoch verziách – pre bežných spotrebiteľov a pre firemných zákazníkov. Bežní spotrebiteľ za headset zaplatí 599 dolárov, biznis klientela dá o 50 dolárov viac. Tá bude mať v balení kratší kábel pre prácu s headsetom pri počítači. Obe ceny sú bez tamojších daní. U nás tak Reverb VR bude stáť podstatne viac. Novinky sa majú na trhu objaviť v apríli.

https://www.youtube.com/watch?v=iPmMOe_yYt4

ZdrojHP

Komentáre k článku