HP Reverb G2 triafa do čierneho parametrami, aj cenou 600 dolárov

ZDROJ | HP

VR headset HP Reverb, ktorý nás už minulý rok prekvapil svojou nízkou cenou a parametrami, dostáva svoju druhú generáciu. Na vývoji HP Reverb G2 sa tentokrát okrem HP podieľal aj Microsoft a Valve.

Prvá generácia headsetu HP Reverb bola primárne určená pre použitie v podnikoch. Druhá generácia však tentokrát mieri aj na hráčov, čo dojazuje spolupráca hernej spoločnosti Valve na jeho vývoji. Druhá generácia ponúkne presnejšie sledovanie pohybu, pohodlnejšie ovládače a kvalitnejší obraz aj zvuk.

ZDROJ | HP

Displeje vo vnútri headsetu si aj tentokrát zachovávajú mimoriadne vysoké rozlíšenie 2 160 x 2 160 pixelov. Pre porovnanie, HTC Vive Pro, ako aj Valve Index, využívajú displeje s rozlíšením 1 440 x 1 600 pixelov na jedno oko. HP v tomto prípade taktiež siahlo po nižšej obnovovacej frekvencii 90 Hz (Valve Index ponúka až 120 Hz) a užšom 114-stupňovom zornom uhle.

Pozrite siAký odstup si držať na verejnosti? Google vám to ukáže v rozšírenej realite

Novinkou v prípade verzie G2 sú nové šošovky, ktoré majú zabezpečiť ostrejší obraz a vyšší kontrast. Ku kvalitnejšiemu obrazu sa navyše tentokrát pridá aj kvalitnejšie ozvučenie. Nová generácia si prepožičiava vstavané slúchadlá práve od spomínaného headsetu Valve Index. Headset je však aj v tomto prípade pripravený na možnosť použitia vlastných slúchadiel.

ZDROJ | HP

Keďže sa na vývoji verzie G2 podieľali spoločnosti Microsoft aj Valve, headset je plne kompatibilný s platformami Windows Mixed Reality a SteamVR. Najmä v prípade druhej platformy sa môžu hráči tešiť na vylepšené ovládače, na ktorých namiesto dotykovej plochy tentokrát nájdeme štandardné fyzické tlačidlá a vylepšené analógové tlačidlo uchopenia na strane. Sklamaním je však chýbajúca podpora pre ovládače Valve Index Controllers.

ZDROJ | HP

Nové kamery na headsete by mali zabezpečiť 1,4-násobne vyššiu presnosť sledovania pohybu hlavy a ovládačov. Reverb G2 túto úlohu na rozdiel od mnohých konkurenčných headsetov zvláda aj bez prítomnosti externých senzorov rozmiestnených v okolí používateľa.

HP Reverb G2 ponúka už sám o sebe zaujímave parametre, no jeho skutočným esom v rukáve je cena 600 dolárov. Aj bez oficiálnej podpory ovládačov Valve Index sa tak môže stať zaujímavým headsetom pre hráčov, ktorí nechcú do svojej prvej VR zostavy investovať často aj dvojnásobok tejto sumy.

ZdrojHP

Komentáre k článku