HP ProBook x360 11 G5 EE mieri do školských lavíc so zaujímavou cenou

ZDROJ | HP

Spoločnosť HP predstavila nový notebook HP ProBook x360 11 G5, ktorý bol špeciálne navrhnutý prežiť vo vzdelávacom prostredí. Študenti a učitelia ocenia nielen jeho hardvér, ale aj odolnosť, jednoduchú správu a pomerne nízku cenu.

Pri technológiách určených do oblasti vzdelávania patrí medzi hlavné priority ich pripravenosti na nástrahy v takomto prostredí v prvom rade odolnosť. Nový notebook HP ProBook x360 11 G5 sa môže pochváliť úspešným absolvovaním vojenských testov MIL-STD 810G, ktoré študentom zaručia napríklad odolnosť zariadenia voči pádu z výšky 122 centimetrov na preglejkový povrch.

ZDROJ | HP

Notebook okrem toho ponúkne aj zosilnený napájací port, ktorý zabraňuje poškodeniu a klávesnicu, ktorú nezaskočí ani poliatie menším objemom tekutín. V školskom prostredí by mal tak bez problémov vydržať aj napriek tomu, že ponúka hybridnú konštrukciu s možnosťou jeho premeny na tablet s podporou dotykového pera.

ZDROJ | HP

Pod povrchom notebooku nájdeme zatiaľ nešpecifikované procesory Intel Core doplnené o voliteľný bezdrôtový adaptér s podporou Wi-Fi 6. Aj keď dnes ešte 6. generácia Wi-Fi nemá v školskom prostredí veľké zastúpenie, v budúcnosti sa to aj vzhľadom na jeho benefity v oblasti obsluhy väčšieho množstva zariadení určite zmení.

ZDROJ | HP

Z pohľadu vzdelávacích inštitúcií je určite vítaná možnosť jednoduchej správy študentských zariadení pomocou nástrojov, ako napríklad HP Manageability Integration Kit a HP BIOSphere Gen5. Školskí správcovia si tak nebudú musieť robiť starosti s individuálnou aktualizáciou každého zariadenia v inštitúcii.

ZDROJ | HP

Zaujímavou vlastnosťou, ktorá v spotrebiteľských notebookoch stále nemá dostatočne silné zastúpenie, je fyzická uzávierka webkamery. Tzv. HP Privacy Camera je doplnená aj o špeciálny firmvér, ktorý sa stará o ochranu webkamery proti zneužitiu a sledovaniu používateľa.

ZDROJ | HP

HP ProBook x360 11 G5 bude na Slovensku v predaji od začiatku februára za cenu 590 €. Ide o cenu za základnú konfiguráciu, pričom ceny a ani ponuku jednotlivých variant v tomto momente nepoznáme.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku