HP ProBook x360 11 G5 EE mieri do školských lavíc so zaujímavou cenou

Spoločnosť HP predstavila nový notebook HP ProBook x360 11 G5, ktorý bol špeciálne navrhnutý prežiť vo vzdelávacom prostredí. Študenti a učitelia ocenia nielen jeho hardvér, ale aj odolnosť, jednoduchú správu a pomerne nízku cenu.

Pri technológiách určených do oblasti vzdelávania patrí medzi hlavné priority ich pripravenosti na nástrahy v takomto prostredí v prvom rade odolnosť. Nový notebook HP ProBook x360 11 G5 sa môže pochváliť úspešným absolvovaním vojenských testov MIL-STD 810G, ktoré študentom zaručia napríklad odolnosť zariadenia voči pádu z výšky 122 centimetrov na preglejkový povrch.

ZDROJ | HP

Notebook okrem toho ponúkne aj zosilnený napájací port, ktorý zabraňuje poškodeniu a klávesnicu, ktorú nezaskočí ani poliatie menším objemom tekutín. V školskom prostredí by mal tak bez problémov vydržať aj napriek tomu, že ponúka hybridnú konštrukciu s možnosťou jeho premeny na tablet s podporou dotykového pera.

ZDROJ | HP

Pod povrchom notebooku nájdeme zatiaľ nešpecifikované procesory Intel Core doplnené o voliteľný bezdrôtový adaptér s podporou Wi-Fi 6. Aj keď dnes ešte 6. generácia Wi-Fi nemá v školskom prostredí veľké zastúpenie, v budúcnosti sa to aj vzhľadom na jeho benefity v oblasti obsluhy väčšieho množstva zariadení určite zmení.

ZDROJ | HP

Z pohľadu vzdelávacích inštitúcií je určite vítaná možnosť jednoduchej správy študentských zariadení pomocou nástrojov, ako napríklad HP Manageability Integration Kit a HP BIOSphere Gen5. Školskí správcovia si tak nebudú musieť robiť starosti s individuálnou aktualizáciou každého zariadenia v inštitúcii.

ZDROJ | HP

Zaujímavou vlastnosťou, ktorá v spotrebiteľských notebookoch stále nemá dostatočne silné zastúpenie, je fyzická uzávierka webkamery. Tzv. HP Privacy Camera je doplnená aj o špeciálny firmvér, ktorý sa stará o ochranu webkamery proti zneužitiu a sledovaniu používateľa.

ZDROJ | HP

HP ProBook x360 11 G5 bude na Slovensku v predaji od začiatku februára za cenu 590 €. Ide o cenu za základnú konfiguráciu, pričom ceny a ani ponuku jednotlivých variant v tomto momente nepoznáme.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku