HP sa pochlapilo praktickým otočným All-in-One počítačom Chromebase 22

ZDROJ | HP

Spoločnosť HP sa pochválila stolným počítačom Chromebase All-In-One (AiO), ktorý je uvádzaný ako rodinný počítač s unikátnym dizajnom a otočným displejom.

Chromebase 22 má 21,5″ dotykový IPS displej s rozlíšením 1 920 × 1 080 px, ktorý si môžete podľa potreby otočiť z klasického režimu na šírku až po vertikálne – na výšku. HP uvádza, že druhý režim je ideálny na scrollovanie dlhých webstránok, sociálnych sietí a úpravu dokumentov, pričom je veľmi šikovný aj pri rozdelení obrazovky. Okrem hlavného otočenia o 90 stupňov, ktoré je možné ľahko vykonať jednou rukou, je k dispozícii natočenie zhruba o 20 stupňov dozadu.

ZDROJ | HP

Rámy sú pomerne úzke (ale stále viditeľné), v hornej časti je umiestnený 5 Mpx snímač s fyzickým krytom na ochranu súkromia používateľa. Trojpolohový prepínač umožňuje deaktivovať dvojitý mikrofón na spustenie hlasového Asistenta pomocou príkazu Hey Google.

S Chromebase sa nemusíte báť, že vás bude niekto sledovať a odpočúvať.ZDROJ | HP

Displej sa pripája k základni v tvare kužeľa s vnútorným hliníkovým odliatkom a s akusticky priepustným materiálom potiahnutým tkaninou. Tam sa nachádza hardvér Chromebase.

Pozrite siHP Pavilion Air 13 je ľahký ako vánok

Základňa je mierne zdvihnutá, aby mohol dovnútra prúdiť vzduch. Na zadnej strane sú dva USB-A a dva USB-C porty, ako aj konektor pre slúchadlá a tlačidlo napájania – tie sú usporiadané zvisle.

ZDROJ | HP

Duálne 5-wattové reproduktory vyladili odborníci z B&O, ponúkajú stereofónny zvuk, ktorý je možné ovládať kolískovým ovládačom hlasitosti na pravej strane základne.

ZDROJ | HP

HP Chromebase je poháňaný buď 2-jadrovým procesorom Intel Pentium Gold (2,4 GHz) alebo Intel Core i3 (2,1 GHz) s možnosťou rozšírenia až o 16 GB RAM, čo je v prípade rodinného Chromebooku vzácnosť. SSD disk má kapacitu až 256 GB, bezdrôtovú konektivitu zastupuje Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.

ZDROJ | HP

Zariadenie je vybavené Chrome OS, beží na systéme Stadia a ponúka aplikácie pre Android prostredníctvom Obchodu Play. Súčasťou je aj kompaktná súprava klávesnice a myši HP Bluetooth, ktorá má certifikát pre Chromebook.

ZDROJ | HP

 

HP Chromebase AiO bude k dispozícii v auguste od 599,99 dolárov a v rôznych konfiguráciách – procesor Pentium / 4 GB RAM / 64 GB, i3 / 4 GB / 128 GB alebo i3 / 16 GB / 256 GB. Objednať sa dá už teraz za zníženú cenu priamo u výrobcu, neskôr bude k dispozícií v bežných e-shopoch, vrátane Amazonu.

ZdrojHP

Komentáre k článku