HP predstavuje novú sériu počítačov Victus pre mainstreamové herné publikum

ZDROJ | HP

HP si nechce nechať ujsť výrazný nárast popularity počítačových hier vďaka pandémii a po značke Omen sa bude v hernom svete angažovať už aj so značkou Victus. Nová podznačka bude pokrývať cenovo dostupnejšie počítače určené skôr pre začiatočníkov a príležitostných hráčov.

Herný segment zažil v priebehu roka obrovský nárast popularity vďaka pandémii, ktorá prinútila mnohých, aspoň trochu herne naladených, utiecť z domácej izolácie do virtuálnych svetov.

Podľa prieskumu HP dnes trávia dve tretiny opýtaných pri videách a hrách viac času, ako pred pandémiou. Každý štvrtý hráč trávi pri tejto kratochvíli týždenne o tri až štyri hodiny viac a takmer každý piaty hráč o šesť až desať hodín viac času, ako predtým. Niet sa preto príliš čomu čudovať, že HP nechce v hernom biznise figurovať už iba s jednou značkou.

Séria Victus zjavne posunie materskú značku do úzadia. Na rozdiel od značky Omen, ktorá bola v názvosloví uložená až za HP, budú počítače novej série niesť sebavedomejší názov „Victus by HP“. Podobný a dokonca razantnejší krok podnikol minulý rok ASUS, ktorý z názvoslovia svojich herných počítačov ROG svoju vlastnú materskú značku úplne odstránil.

Prvou lastovičkou v rámci novej série bude 16“ notebook Victus by HP 16, ktorý pôsobí v porovnaní s počítačmi HP Omen oveľa elegantnejšie. Dostupný bude v striebornej, modrej a keramicky bielej farbe so štandardnou podsvietenou klávesnicou a ikonickou potlačou známou z počítačov Omen.

ZDROJ | HP

Spomínaná 16“ uhlopriečka ponúkne v najvyššom variante QHD rozlíšenie a obnovovaciu frekvenciu 165 Hz, k čomu sa pre ochranu zraku pridáva funkcia Eyesafe redukujúca vyžarovanie modrého svetla. HP v tomto prípade stavil na IPS displej s jasom 300 nitov a 100 % pokrytím farebného spektra sRGB.

ZDROJ | HP

Pri procesore budú mať hráči na výber medzi modrým a červeným táborom v podobe modelov Intel Core i7-11800H a AMD Ryzen 7 5800H s možnosťou ich spojenia s maximálne 32 GB pamäťou. Podobne je to aj pri grafických kartách, kde v najvyšších konfiguráciách figurujú modely NVIDIA GeForce RTX 3060 a AMD Radeon RX 5500M. Stop pri pamätiach končí pri 1 TB PCIe Gen4 SSD úložisku s možnosťou využitia duálnych diskov v režime RAID 0.

ZDROJ | HP

Nový Victus by HP 16 dorazí na vybrané trhy v priebehu júna. Varianty vybavené hardvérom od AMD budú začínať na cene 799,99 dolára a hardvérové hybridy v podaní značiek Intel a NVIDIA na cene 849,99 dolára. Informácie o cene a dostupnosti nového modelu na našom trhu nateraz nemáme.

ZdrojHP

Komentáre k článku