HP Omen X Emperium – poriadny herný monitor s uhlopriečkou 65″

Spoločnosť HP sa na výstave CES 2019 ukázala so svojim profesionálnym herným monitorom HP Omen X Emperium, ktorého cena sa vám nebude páčiť.

https://www.youtube.com/watch?v=RYmZBnIBO1A

Výstava CES 2019 prišla s predstavením zaujímavého herného monitoru, ktorý ponúka prémiový dizajn a funkcie, ktoré ocenia najmä profesionálni hráči videohier. HP Omen X Emperium bude sen každého PC či konzolového hráča, ktorý napriek vysokej cene ponúka to najlepšie z najlepšieho.

ZDROJ | HP

Pozrite siHP Chromebook 14 – prvý Chromebook s procesorom od AMD

Z funkcií ponúka monitor podporu pre 4K Ultra HD a HDR pri 60 FPS. Monitor od HP podporuje aj funkciu G-Sync pre ešte lepší zážitok z hrania na PC. Jas monitoru dosahuje 1 000 nitov.

Zaujímavosťou je aj zabudovaný Nvidia Shield set-top box, čo znamená, že môžete využívať Android TV či funkciu Chromecast na prenášanie obrazu zo smartfónu na televíziu.

Čo sa týka portov, HP Omen X Emperium ponúka tri HDMI 2.0 porty a DisplayPort. Monitor disponuje aj LED podsvietením v zadnej časti.

Po zvukovej stránke monitor disponuje zabudovaným 3.1 soundbarom, ktorý ešte zvýrazní zvukový zážitok z hier. Soundbar ponúka 4 x 77mm meniče a 2 x 25mm meniče. Operačný systém monitora je Windows 10.

ZDROJ | HP

Pozrite siHľadáte herný notebook s frekvenciou 240 Hz? Nový Omen 15 od HP to dokáže!

Cena za tento monitor je 5 000 dolárov, čo rozhodne nie je málo. Na druhej strane, najlepšie vlajkové lode od Sony či Samsungu sa predávajú za podobné ceny. Monitor od HP ponúka okrem kvalitného obrazu s uhlopriečkou 65″, funkcie a technológie stvorené pre profesionálnych hráčov ako spomínaný G-Sync.

Ak vás tento profesionálny herný monitor z dielne HP zaujal, začne sa predávať od februára tohto roku. Dostupnosť na našom trhu je zatiaľ otázna. Čo na novinku od HP poviete? Uprednostňujete skôr klasické TV alebo by ste išli do tohto drahého monitoru?

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojHP

Komentáre k článku