HP Sure View zaistí ťažšie nakúkanie na vašu obrazovku

Spoločnosť HP dnes predstavila prvý notebook na svete s integrovanou ochranou obrazovky. HP Sure View je novým prvkom v počítačoch HP EliteBook 1040 a HP EliteBook 840, ktorý má chrániť citlivé údaje a zabraňovať vizuálnemu hackingu.

HP Sure View 2
ZDROJ | HP

S príchodom prenosných zariadení či narastajúcim trendom ľudí, ktorí pracujú z domu či mimo bežného pracovného prostredia narastá aj nový druh rizika.Tým je takzvaný vizuálny hacking.

Pozrite siHP Spectre 13 – okúzľujúca kombinácia dizajnu a výkonu

Jedná sa o formu kradnutia informácií len pomocou sledovania monitoru obete. Výrobcovia preto museli vymyslieť spôsob, akým by takémuto „odkukávaniu“ zamedzili.

Sprvu sa jednalo len o filtre na povrchu displeja, HP však prišlo s integrovaným prvkom s názvom Sure View. To sa má zapínať stlačením tlačidla F2. Podľa výrobcu bude redukovať až 95 percent viditeľného svetla pri pohľade z uhla.

HP Sure View 3
ZDROJ | HP

Vizuálny hacking je skutočnou hrozbou pre firemné dáta a dôverné informácie. Potvrdzujú to aj výsledky štúdie „Global Visual Hacking experiment“ inštitútu Ponemon pripravenej v spolupráci s 3M.

Pozrite siHP Envy 13-d010nc – konkurent MacBooku s Windows 10

Podľa tejto štúdie deväť z desiatich prípadov získania dát iba pomocou pozorovania obrazovky bolo úspešných so ziskom v priemere viac než štyroch informácií z každého pokusu.

Funkcia HP Sure View bude dostupná v septembri ako možnosť voľby pri zakúpení HP EliteBook 840 a HP EliteBook 1040 s Full HD rozlíšením obrazovky.

ZdrojHP

Komentáre k článku