HP Envy Curved AiO – najširší zakrivený all-in-one počítač

ZDROJ | HPHP ENVY Curved AiO 34

HP včera ukázalo na konferencii novinku s názvom HP Envy Curved AiO. Ide o all-in-one počítač s ultraširokou obrazovkou a hlasovým asistentom Alexa.

https://youtu.be/A4Mj71YgFtw

Americký výrobca aktualizuje svoj rad Envy produktov. Najviac však zaujme vynovený prírastok do rodiny, HP Envy Curved AiO, ktorý má dostatok výkonu na prácu aj zábavu.

Prednú stranu tvorí 34-palcový monitor s rozlíšením 3 440 x 1 440 px. Spoločnosť tvrdí, že novinka je najširším AiO počítačom na svete. Nad panelom sa nachádza webkamera, ktorá sa ale dá zasunúť. Tí, čo oceňujú súkromie budú mať preto o jeden dôvod na obavu menej.

Pozrite siHP ENVY Curved AiO 34 s najväčším zakrivením displeja a zvukom Bang & Olufsen

Vnútri bude fungovať ôsma generácia Intel Core procesorov, v najvyššej výbave s variantom i7. Intel Core i9 sa tak konať nebude. Grafickú kartu ale aj tak nebude mať čo brzdiť. Výrobca totiž ponúkne najviac NVIDIA GTX 1050, ktorá už dnes nepatrí medzi tie najvýkonnejšie grafické karty.

HP ENVY Curved AiO 34
ZDROJ | HP

V základni sa okrem výpočtového výkonu nachádza už tradične zvuk od Bang & Olufsen. Vďaka HP Audio Stream môže používateľ využiť vstavané reproduktory na prehrávanie svojej hudby cez Bluetooth. Ďalšia konektivita zahŕňa USB porty, slot na SD kartu, 3,5 mm jack, ethernet aj HDMI. Zachovaná zostala aj podložka na bezdrôtové nabíjanie, ktoré má byť teraz trikrát výkonnejšie ako predošlá generácia.

Jednou z hlavných domén nového HP Envy Curved AiO je aj integrácia hlasového asistenta, čo z počítača robí prvý AiO s touto funkciou. HP v tomto prípade zvolilo za partnera Amazon s jeho Alexou. V strede základne je preto umiestnený modrý pásik, ktorý sa rozsvieti keď Alexa funguje. Asistentka pracuje rovnako, ako v prípade inteligentného reproduktora. Po zadaní otázky tak jednoducho príde s odpoveďou, v tomto prípade ju na monitore i zobrazí.

ZDROJ | HP

I napriek tomu, že HP Envy Curved AiO ešte nemá ohlásenú cenu, nečakáme že pôjde o lacnú záležitosť. HP totiž okrem väčšieho brata ohlásilo aj počítač HP ENVY AiO 27, ktorý má 27-palcovú obrazovku bez zakrivenia. Jeho cena začína na 1 399 dolároch.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojHP

Komentáre k článku