HP Elite x3 – Windows 10 phablet s dockom a externým notebookom

ZDROJ | HP

HP na Mobile World Congress 2016 predstavil HP Elite x3, zariadenie, ktoré zásadným spôsobom mení prácu s počítačom na cestách.

HP Elite X3 4
ZDROJ | HP

Elite x3 je mobilným zariadením s operačným systémom Windows pre firemné použitie, ktoré prináša bezproblémové spojenie produktivity phabletu, notebooku a stolného počítača v jednom prístroji.

Práve Windows 10 a služba Continuum umožňuje Eite x3 plynulý prechod medzi režimom telefónu a počítačom. Bezpečnosť na podnikovej sfére je stále priorita, tým sa aj Elite x3 nechal inšpirovať a pridal množstvo bezpečnostných prvkov.

HP Elite X3 1
ZDROJ | HP

Výkonnostne patri jednoznačne k aktuálny vlajkovým lodiam, procesor Snapdragon 820 s frekvenciou 2,15 Ghz na štyroch jadrách, výkonná 4 GB LPDDR4 SDRAM pamäť či interná 64 GB pamäť rozšíriteľná pamäťovou kartou až do 2 TB výrazne urýchlia prácu .

HP Elite X3 7
ZDROJ | HP

Displej poteší vysokým 2 560 x 1 440 rozlíšením s 5,95 palcovou uhlopriečkou chránený Gorilla Glass 4. Kamera nebola určite prioritou no nepatrí medzi podpriemerné. Využívať je možné zadnú 16 MP Full HD alebo prednú 8 MP.

HP Elite X3 Mobile Extender 2
ZDROJ | HP

Váha HP Elite x3 sa zastavila na hodnote 195 g s kapacitou batérie 4 150 mAh. Rozmermi je zariadenie takmer identické ako iPhone 6 Plus. Dvojica stereo reproduktorov sľubuje nadpriemerný zvuk, no nechýba ani Wi-Fi, Bluetooth, NFC, nové USB 3.0 Typu C a tiež bezdrôtové nabíjanie.

Vyššie spomínaná bezpečnosť je najväčšou výhodou nového HP. Elite x3. Disponuje skenerom dúhovky a odtlačku prsta pre maximálnu ochranu voči neopravenému prístupu. Qualcomm procesor zahŕňa zabezpečené bootovanie, ale aj možnosť šifrovať disk pomocou 256-bit kľúča.

HP Elite X3 2
ZDROJ | HP

Zariadenie poskytuje mnohé ďalšie prvky zvyšujúce bezpečnosť uložených dokumentov či prijatých správ alebo mailov. Z pohľadu fyzickej odolnosti sa môže Elite x3 pýšiť úspešným absolvovaním testov IP67 a MIL-STD810G.

Na zadnej strane sa nachádza pätica kovových krúžkov, spoločnosťou nazvané ako „pogo pins“. Slúžiace na pripájanie budúceho príslušenstva, ako napríklad púzdra s externou batériou.

HP Spectre X3 live 1

HP Elite X3 Desk Dock 2
ZDROJ | HP

Predstaveným základným príslušenstvom je HP Desk Dock a HP Mobile Extender. HP Desk Dock je pokročilejší ekvivalent ku klasickému Display Docku od Microsoftu, ktorý rovnako umožňuje využívanie funkcie Continuum na extrenej obrazovke.

Medzi konektormi nájdeme DisplayPort, dvojicu klasických USB portov, USB typu C a ethernetový port. Vďaka softvéru HP Workspace a cloudovému riešeniu dokáže HP Elite x3 spustiť virtualizované aplikácie pre klasický Windows 10.

HP Spectre X3 live 2

HP Spectre X3 live 3

HP Elite X3 Mobile Extender 3
ZDROJ | HP

HP Mobile Extender je 12,5-palcová obrazovka s 1080p rozlíšením so zabudovanou klávesnicou, 47 Wh batériou a sériou portov s reproduktormi. Jednoduchým pripojením cez Continuum získame notebook pracujúci na Windows 10 so súbormi z pripojeného zariadenia. Práve v tomto prípade sa virtualizačný softvér môže hodiť, tým umožní prácu na obrazovke s desktopovou verziou aplikácie.

 

HP Elite X3 Mobile Extender 1
ZDROJ | HP

Spoločnosť HP predstavila kompletne nový mobilný ekosystém navrhnutý hlavne pre pracovnú sféru, tak aby vyhovoval aj súčasným trendom. HP Elite x3 s príslušenstvom bude dostupný v priebehu tohto leta zatiaľ s nešpecifikovanou cenou.

https://youtu.be/gCJ9pYuxDNc

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2016 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Samsung Electronics, ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX.

ZdrojHP

Komentáre k článku