HP Elite Dragonfly – vraj najľahší 13-palcový biznis hybrid

ZDROJ | HP

Spoločnosť HP predstavila zaujímavý notebook zo série Elite, teda série biznis notebookov. Model HP Elite Dragonfly je podľa výrobcu najľahším biznisovým notebookom s plne otočiteľným displejom na svete. Má mať menej ako 1 kg. Výbava je pritom veľmi zaujímavá.

ZDROJ | HP

HP Elite Dragonfly v tmavomodrej farbe má zaujať hlavne mobilitou. rozmery sú len o čosi väčšie, ako je 13-palcový displej. Rámik je minimálny. Rozmery notebooku sú tak len 304 x 187 x 16,1 mm, hmotnosť má byť 990 gramov.

ZDROJ | HP

13,3″ IPS displej môže mať Full HD, ale aj 4K Ultra HD rozlíšenie. Displej má byť možné otočiť o 360° a je i dotykový.

Vyšší model podporuje aj HDR a má jas do 550 nitov. Full HD displeje môžete mať dva, a to s jasom 400 nitov, alebo s jasom 1 000 nitov. V posledne menovanom je zabudovaná aj technológia HP Sure View, ktorá po stlačení tlačidla zamedzí sledovaniu obsahu na displeji všetkým okolo, okrem majiteľa. Novinkou je mechanické tienenie pre webkameru, HP Privacy Camera. Tá má mimochodom HD video.

ZDROJ | HP

Pred malvérom je novinka chránená pomocou umelej inteligencie, HP Sure Sense. Nechýba ani snímač odtlačku prsta pri klávesnici.

Plynulý chod aj náročnejších aplikácií má na starosti Intel Core i7, no len 8. generácie s grafikou Intel UHD Graphics 620 v top výbave, v predaji ale bude aj s Core i5 a Core i3. Pamäť RAM môže mať maximálne 16 GB LPDDR3 (2 133 MHz). Maximom pre dáta je 512 GB PCIe NVMe disk s 32 GB Intel Optane H10.

Plusom je možnosť LTE pripojenia s 4×4 MIMO anténami pre lepší signál. Samozrejmosťou Wi-Fi modul, dokonca vo verzii 6. Nechýba ani Bluetooth 5.0. K dispozícii je dvojica Thunderbolt 3 portov, jeden USB 3.1, 3,5 mm audio port a dokonca aj HDMI 1.4 port. Majiteľov má tešiť aj zvuk Bang & Olufsen zo štvorice reproduktorov.

ZDROJ | HP

Za príplatok je možné k notebooku mať aj stylus HP Rechargeable Active Pen G3. V predaji bude HP Elite Dragonfly s dvojicou rôznych batérií – 38 Wh Li-Ion a 56,2 Wh Li-Pol. Nabíjať sa budú 65W adaptérom cez USB-C. Batérie majú vydržať 16,5, resp. 24,5 hodiny na jedno nabitie, no len v prípade základného Full HD displeja.

ZDROJ | HP

Operačným systémom bude Windows 10 Pro alebo Home. Cena novinky má začínať na sume 1 549 USD, čo je však cena bez tamojších daní. U nás bude pravdepodobne s cenou okolo 2 000 €.

ZDROJ | HP

 

 

ZdrojHP

Komentáre k článku