HP Elite Dragonfly dostal 5G modem, ale aj lokalizačnú technológiu Tile

Biznisový notebook HP Elite Dragonfly, ktorý bol predstavený len pred štyrmi mesiacmi, sa už stihol dočkať aj hardvérového osvieženia. Tentokrát však nejde iba o generačnú obmenu procesorov.

Po príchode novej generácie procesorov sa vždy očakáva, že každý výrobca počítačov aktualizuje hardvér svojich najpopulárnejších modelov. Nie je preto veľkým prekvapením, že len nedávno predstavený notebook HP Elite Dragonfly už prechádza z 8. generácie procesorov Intel Core na 10. generáciu procesorov Intel Core i3, i5 a i7 vrátane verzie Core vPro.

ZDROJ | HP

Podstatnejšie je však pridanie 5G modemu, ktorý bude zo začiatku komunikovať exkluzívne s americkým operátorom Sprint. V nižších variantoch ho zastúpi LTE modem Intel XMM 7360, resp. Snapdragon X55 v prípade verzie s procesorom Intel Core vPro. Táto verzia však dorazí do predaja až v priebehu leta.

ZDROJ | HP

Ďalšou kľúčovou novinkou je integrácia technológie Tile, ktorá je primárne známa v podobe lokalizačných GPS kľúčeniek. V spojení s mobilným modemom tak bude možné notebook v podstate kedykoľvek a kdekoľvek lokalizovať v prípade jeho straty alebo odcudzenia.

ZDROJ | HP

V oblasti pamätí, úložiska a obrazovky sa v podstate nič zásadné nezmenilo. HP Elite Dragonfly aj naďalej využíva 4K UHD displej podporujúci štandard HDR 400, nad ktorým opäť nájdeme webkameru s fyzickou krytkou Privacy Camera.

ZDROJ | HP

Vylepšenia sa však dočkala funkcia Sure View, ktorá stlačením jedného tlačidla zúži zorný uhol obrazovky, aby obsah na nej mohol vidieť len samotný používateľ. Funkcia tentokrát pre okolie nezafarbí displej na bielo, ale skôr na medeno so zvýšenou odrážavosťou, čo ľuďom v okolí (napríklad vo vlaku či v kaviarni) ešte výraznejšie zamedzí vidieť, na čom práve pracujete.

ZDROJ | HP

HP ďalej vyzdvihuje, že Elite Dragonfly vyrába až na 82 % z recyklovaných materiálov, tentokrát aj z plastov recyklovaných z oceánov. To už platilo aj pre predchádzajúcej generácii, oproti ktorej by sa nemala výrazne zmeniť ani hmotnosť 990 gramov. Cenu novej generácie však zatiaľ nepoznáme, hoci by sa v ponuke obchodov mala objaviť už v priebehu budúceho mesiaca.

ZdrojHP

Komentáre k článku