HP aktualizuje herné portfólio, predstavuje aj svoj prvý 16,1“ model

ZDROJ | HP

HP po príchode nového hardvéru na trh aktualizovalo a rozšírilo svoju ponuku herných notebookov o nové modely. Na trh mieri vylepšený HP Omen 15, ako aj úplne nový HP Pavilion Gaming 16 s najnovšími procesormi a grafickými kartami.

Herná stálica HP Omen 15 pri svojej každoročnej aktualizácii hardvéru nemohla samozrejme zostať bez povšimnutia ani tento rok. Tentokrát však okrem nových procesorov a grafických kariet dostáva aj vylepšené šasi. Tohtoročný model tak bude o 11 % štíhlejší a 8 % kratší ako jeho predchodca.

ZDROJ | HP

Menšie šasi samozrejme vytvára problém pre chladenie hardvéru. HP preto do vynoveného modelu Omen 15 osadilo infračervený teplomer, ktorý má dopomôcť lepšie monitorovať a spravovať chladenie hardvéru pomocou väčších chladičov, ktoré by mali byť paradoxne oproti svojim predchodcom tichšie.

Pozrite siLenovo ThinkPad E15 – cenovo dostupný biznismen stvorený na home-office

Nový dizajn pôsobí na pohľad nenápadnejšie a tak nový HP Omen 15 bez problémov zapadne aj medzi bežné notebooky v pracovnom či školskom prostredí. Vo vnútri nového šasi pritom ukrýva procesory Intel Core 10. generácie až do modelov Core i7 H-série alebo procesory AMD Ryzen 7 H-série. V najvyššej konfigurácii ponúkne grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX 2070 Super Max-Q.

ZDROJ | HP

Procesory AMD však budú z nejakého dôvodu párované maximálne s nižšou grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti. K tomuto hardvéru si budú môcť hráči nakonfigurovať maximálne 32 GB RAM s 15,6“ Full HD LCD obrazovkou s obnovovacou frekvenciou 300 Hz alebo AMOLED obrazovkou s rozlíšením 4K UHD. HP pri tomto modeli sľubuje až 12,5-hodinovú výdrž batérie.

Pozrite siEVOLVEO Ptero GHX300 – headset pre profesionálnych hráčov

Po prvý krát sa v portfóliu herných notebookov značky HP objaví aj model so 16,1“ obrazovkou. Pôjde konkrétne o nový HP Pavilion Gaming 16, ktorý je vybavený procesormi Intel Core i5-10300H a Core i7-10750H, ku ktorým sa pridávajú grafické karty NVIDIA GeForce GTX 1660 a RTX 2060 Max-Q.

ZDROJ | HP

Pri novej uhlopriečke dáva HP na výber iba jednu verziu displeja a to Full HD IPS so 144 Hz obnovovacou frekvenciou a jasom 300 nitov. Ponuka operačných pamätí je taktiež obmedzená iba na 8 a 12 GB DDR4 RAM. Aj napriek väčším rozmerom si 16,1“ model prepožičia 52,5 Wh batériu z menšieho 15,6“ modelu.

Pozrite siVďaka „korone“ sa predalo o 75 miliónov smartfónov menej

Nový HP Omen 15 je už aktuálne v predaji na vybraných trhoch vo všetkých konfiguráciách s cenou začínajúcou na hranici 1 000 dolárov. HP Pavilion Gaming 16 sa dostane do predaja neskôr v priebehu tohto mesiaca s cenou od 800 dolárov. Ceny a dátum vydania na Slovensku v tejto chvíli nepoznáme.

ZdrojHP

Komentáre k článku