Hour Blocks – digitálny kalendár a zoznam úloh trochu inak

Urobiť si v dennom programe poriadok vďaka kalendáru je rovnako jednoduché, ako sa v ňom následne stratiť. Váš kalendár však nemusí byť až tak prekomplikovaný, ak hodíte za hlavu niektoré detaily, ako sú napríklad minúty.

Aplikácia Hour Blocks slúži ako kalendár a s kalendármi Google, iCloud a ďalšími aj dokáže natívne spolupracovať. Vaše udalosti v ňom však neukladá do farebných okienok s minútovým rozostupom, ale do hodinu trvajúcich blokov, ktoré vám zobrazí v chronologickom poradí v prehľade na najbližších 24 hodín.

V dennom prehľade vo výsledku uvidíte jednoduchý zoznam udalostí v blokoch, v ktorých sa vám v prípade rozpoznania anglických pojmov zobrazia aj adekvátne ikony (slovenčine aplikácia bohužiaľ nerozumie). Medzi jednotlivými dňami sa môžete presúvať posúvaním prsta po hornej časti obrazovky alebo klepnutím na ikonu kalendára v pravom hornom rohu obrazovky.

Vedľajšia sekcia To Do List slúži, ako už asi tušíte, na zapisovanie úloh. Pri pridávaní novej úlohy do aplikácie môžete určiť jej urgentnosť, na základe čoho sa vám úlohy v zozname následne zoradia od tej, ktorú by ste mali riešiť najskôr, až po tú najmenej dôležitú na spodku obrazovky.

Čo je však podstatnejšie, úlohu môžete zaradiť do voľného bloku vo vašom harmonograme. Z obyčajnej úlohy sa tak stane udalosť, vďaka čomu sa zvýši aj pravdepodobnosť, že ju vo vami určenej hodine aj splníte.

Aplikácia podporuje aj tzv. pod-bloky, teda menšie časové bloky, ktoré môžete zaradiť pod jednu hodinu. Pre získanie tejto funkcie si však budete musieť zakúpiť rozšírenie Hour Blocks Pro za 2,29 €, ktoré vám okrem toho odomkne aj možnosť výmeny ikony aplikácie na domovskej obrazovke.

Pozrite si8 najlepších aplikácií pre milovníkov kníh

Vývojár stojaci za Hour Blocks aplikáciu neustále vylepšuje a tak je veľmi pravdepodobné, že sa postupom času výrazne rozšíri aj zoznam funkcií spadajúcich pod platený doplnok Pro.

Hour Blocks počtom funkcií nijak zvlášť neprekvapí a ak od nej očakávate plnohodnotnú náhradu za klasický kalendár, budete z nej skôr sklamaní. Určená je skôr pre tých, ktorí kalendár v telefóne doteraz nepoužívali a hľadajú jednoduchú vstupnú bránu, ktorá by im pomohla urobiť si poriadok v bežnom dennom pláne.

Hour Blocks: Day Planner86%

Veľkosť:
5.5 MB
Platforma:
iOS 13.0 alebo novší, Android 4.1 alebo novší
Cena:
0,00 €

Hour Blocks priniesol do obchodov s aplikáciami inovatívny spôsob, akým sa môžete pozerať na váš denný plán. Všetky udalosti a vaše úlohy totiž rozkladá do časových blokov trvajúcich jednu hodinu, vďaka čomu do rúk dostávate prehľadný a chronologicky zoradený zoznam všetkého, čo vás v daný deň čaká bez zbytočných prvkov, ktorými dnes disponujú všetky moderné kalendárové aplikácie pre smartfóny.

Komentáre k článku